| a întrebat:

Am observat niste vergeturi pe posterior si parca mi-a aparut si pe genunchiul piciorului drept...si trebuie sa scap de ele 100% straight face! Nu mi se pare normal sa am asa ceva, mai ales la varsta mea (am 13 ani si 9 luni). De curand m-am apucat sa fac niste exercitii acasa, deoarece eu nu prea faceam miscare. Si nu sunt grasa, am 47 de kg, si ca inaltime 1, 60 m. Am forme destul de generoase la varsta mea(mai ales posteriorul). Si aceste vergeturi nu au aparut dupa ce m-am apucat de sport, de exercitii, ci cu mult inaintestraight face. Va rog, daca stiti niste creme sau unguente, nu foarte scumpte (pana in jumatate de milion) sa-mi spuneti, si de unde le pot achizitiona...straight face. Dar sa fie eficiente! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Vergeturile tale se datoreaza tocmai faptului ca te-ai dezvoltat mai devreme si foarte repede.Din pacate nu exista o metoda de a scapa de ele definitiv. Daca acestea sunt inca rozalii insemna ca sunt proaspete si sunt mai usor de tratat.Am auzit ca unguentul de galbenele este foarte bun si pentru vergeturi.Am inceput sa-l folosesc de ceva timp de vergeturile de pe sani si sa stii da incep sa observ rezultate.Incerca si tu.

| explică (pentru afrodita3333):

In regula. Multumesc frumos kiss

5 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Vergeturile inseamna cresterea brusca, pielea nu a fost destul de elastica sa reziste si s-a crapat. Sunt ca niste cicatrici, si le ascunzi doar prin bronz, si unele creme. Si eu am vergeturi (am 1, 80), prima data se inrosesc si dupa un timp se mascheaza putin de la sine.

| explică (pentru Adrianetc):

straight facedaa...nasol.

| Cryss29 a răspuns:

Chiar daca folosesti creme ele nu iti vor disparea decat se mai atenueazasad

| ghrayada a răspuns:

Urgent masaj cu tratament antivergeturi de la avon