| xGwenX a întrebat:

Hey TPU!
am parul cam pana la umeri(putin mai lung) filat, cu breton pe o parte. vreau sa-l las lung dar stiti, uneori la pieptanare mi se rup firele de la radacina, iar apoi ele cresec si se spicuie dar nu ajung decat pana la urechica sa pot lua si acele fire spicuite trebuie sa-l filez de la urechi. cu as putea sa-l am lung, dar faar par spicuit?
nu am nevoie de masti.ci de sfaturi de a ma tunde(cand creste) sau alte solutii
funda*

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva pentru ca orice ai face tot o sa cada putin par si o sa creasca altul si tot asa.
se regenereaza mereu. asa e la toata lumea. eu am nu multe foarte multe fire din astea.
eu am avut parul pana la fund si nu vad care e problema ca aveam si fire foarte mici. thinking si cretze...

2 răspunsuri:
| adelina21 a răspuns:

Da eu am una!
de fiecare data cand faci baie dati cu balsam in par ca sa nu ti se mai rupa! iar parul cand ti se roade inseamna ca trebuie sa te duci sa te tunzi, adica sati atie varfurile!