| annieavilla a întrebat:

Hey TPU.am si eu o mica pb...de ceva timp m-am ingrasat cam 10 kg, si parca nu le mai pot da jos.help me! ei bine am 1.70 si cam 62-63 kg vreau sa am cam 53-54(ca inainte sa ma ingras). deci cine se pricepe in asta ajutor! fundahappysi cei care nu au chef de sfaturi sau etc,, sa caute pe altcineva sa le dea "sfaturile lor"tongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte, alune, migdale sau fistic.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile din alimentatie(contin foarte multe kcal,datorita uleiului).Nu trebuie sa elimini complet painea din alimentatie(are si ea rostul ei, fiind baza acesteia), ci doar sa o consumi in cantitati corespunzatoare.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare pe zi te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

4 răspunsuri:
| LoL a răspuns:

Incearca dieta Dukan...cauta pe net si intereseaza-te de ea

| Sid23 a răspuns:

Cred ca stii trucul dar oricum, incearca sa nu mananci nimic dupa ora 6.Am prietene care nu au renuntat la micile dependente gen ciocolata dar dupa ora 6 nu au pus nimic in gura si au slabit miraculos.straight face Insa depinde si de metabolismul tau.^^

| Misu1997 a răspuns:

Pai incearca sa reduci din sucuri; dulciuri; paine; grasimi.cu ocazia asta strangi si banii de la scola.Exercitii multe ex:abomene; extensii; genoflexiuni si gimnastica. Sper sa te fi ajutat, si sa slabesti cat mai repede. FundaaaaaA?

| maria1135620 a răspuns:

Daca nu esti genul care sa poti tine o dieta drastica, eu zic sa incerci sa mananci de 3 ori pe zi si 2 gustari si sa nu mai mananci dupa ora 6 si sa incerci sa faci sport aproape in fiecare zi.A si nu uita sa consumi cat mai multa apa.