| lovemusic90 a întrebat:

As dori sa imi achizitionez un fond de ten bun, dar nu chiar foarte scump. Nu e neaparat sa fie cea mai populara marca, ci nu vreau sa imi apara imperfectiuni ale pielii de la el. Deci ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| CherryLove a răspuns:

Mergi la Flormar sunt peste tot in mall-uri si supermarket-uri. Au un personal foarte amabil care te indruma sa-ti achizitionezi produsul cosmetic potrivit. Au produse de calitate la preturi foarte accesibile, eu iti recomand Flormar. Am sa-ti las aici un link sa-ti faci o idee despre gama de produse si un altul cu preturile.

http://www.flormarcosmetics.ro/produse-fond_de_ten ( sa te uiti si in stanga unde sunt afisate mai multe )

http://moony214.info/......i-preturi/

Sper sa te ajute! :*

9 răspunsuri:
| Adișa_9127 a răspuns:

BB Cream de la Garnier.Pai este foarte bun hidrateaza, ilumineaza dar cel mai important corecteaza. Exista in doua variante light si medium.Pretul este de 30 RON

| miriammiki a răspuns:

Cele de la Vichy sunt de nota 10, dar costa...

| mmamiruna a răspuns:

Cei de la AVON au fonduri de ten foarte bune.Raportul calitate pret este avantajos si nu vei regreta alegerea facuta!

| tp a răspuns:

Ca si fonduri de ten daca vrei acoperire medie spre mare si vrei sa nu aiba efect de masca:
Pt efect iluminator Revlon Photoready
Pt efect mat Revlon Colorstay, Pudra minerala Accord Parfait( au si acoperire foarte buna)
Pt efect natural L'oreal Accord Parfait, Rimmel London- Wake me up, Bourjois( este fratele mai mic al lui Chanel, deci calitate).
Preturile la acestea sunt intre 45 lei daca le gasesti la reduceri cam pana la 70 lei. Le gasesti in toate supermarketurile la standurile cu machiaje.
Sper ca te-am ajutat!

| lovemusic90 explică (pentru tp):

Nu vreau cu acoperire mare, tenul meu e cat se poate de normal, adica nu am cosuri, bubite, absolut nimic. Doar ca pare mai lucios cu fond de ten happy

| tp a răspuns (pentru lovemusic90):

Atunci l'oreal lumi magique( era 30 de lei cand a aparut, da era la oferta, acum siguer e cam pe la 40 - 50 lei) nu are acoperire mare si este luminos, si revlon photoready. Toate cele enumerate nu au acoperire mare daca dai un strat, incep sa aiba acoperire daca dai mai multe straturi.

| tp a răspuns (pentru tp):

Sau pentru vara poti folosi bb cream -urile cum este cea d ela garnier este 24 de lei si exista si varianta pentru ten gras sau ten uscat. Nu are acoperire mare iar efectul este luminos, iar tenul pare mai bronzat.

| o1OCXsss a răspuns:

Pai un fond de ten bun il poti lua de la avon [numai ca costa cam mult].
Dar daca vrei ceva mai ieftin poti lua un fond de ten de la magazinele normale[sau la magazinele unde nu gasesti asa scump]. Iti alegi un fond de ten care este sa ti se potriveasca si gata. Funda?

| ireneee123 a răspuns:

Eu am tenul mediu, nici gras dar nici uscat si ma impac foarte bine cu cel de la astor matittude. este f bun si acopera f bine, este 42 de lei.