| MonsterbabyPika a întrebat:

As vrea sa pun mai multe intrebari despre vopsea in una...Deci:
-Vreau o vopsea albastra ceva de genul asta http://weheartit.com/entry/29618122?group=A&imgres=veren a+schizophrenia.Am vazut ceva vopsea cu 30 si ceva de lei dar nu mai stiu pe ce site...
-Vreau sa stiu cat tine as vrea sa ma fac vara 3 luni...
-Daca am parul castaniu trebuie sa ma decolorez inainte? Si apoi daca ma decolorez dupa ce ma vopsesc ce culoare iese?
Mersi:Funda!

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Vopsea semi-permanenta daca vrei. Sau mixtonuri. Gasesti in magazinele de specialitate sau in malluri. Sau uite niste site-uri: www.vedo.ro si www.barnacosmetics.ro
Ca sa iti iasa culoarea, trebuie decolorat. Daca vei vrea sa scapi de suvite, vei putea sa le vopsesti cu o vopsea castanie (culoarea ta) si se acopera dar mai intai va trebui sa astepti sa se duca albastrul din par. Si nu folosi albastru de metil. E un dezastru. Se coloreaza pe langa par, fata, perna, hainele si tot ce atingi.

| MonsterbabyPika explică (pentru Nolkyz):

Mersi! Am incercat cu albastru de metil si unicul lucru care sa colorat era fata si baia!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tipa din poza s-a decolorat inainte si apoi a aplicat un nuantator sau vopsea.Nu prea exista in comert vopsea albastra dar poti lua albastru de metil de la farmacie. Daca iti dai pe parul tau castaniu nu va iesi albastru ci verde. Daca vrei albastru trebuie sa te decolorezi si asta implica par ars, subtiat...deci vei fi albastra dar cu parul ca o matura.Eu zic sa te mai gandesti sau in cel mai bun caz sa te duci la un salon.
Ti-o spun din experienta.

| Andreea9595 a răspuns:

Mai bine iti cumperi un spray de suvite albastru (se gaseste orice tip de nuanta de albastru) si asa stii sigur ca se va sterge.