| Marinan a întrebat:

Ce as putea sa fac ca sa scap de riduri si de cearcăne? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

De riduri nu scapi cu chestii naturale, scapi cu injectii sau eventual creme foarte scumpe si recomandate de cineva care se pricepe nu de pe toate blogurile sponsorizate. De cearcane daca nu-s ereditare, moment in care scapi doar cu injectii sau le ascunzi prin machiaj, scapi daca dormi suficient pe noapte, in jur de 8 ore, de preferat in intervalu 22/22-05/06, te hidratezi foarte bine in timpul zileI CU APA ATENTIE NU SUC, si folosesti o crema buna pentru zona ochilor. Recomand ceva din plafar sau de la un brand de calitate, nu Nivea, Garnier si alte din astea. Eu am una de exemplu destul de buna de la Apivada cu laptisor de matca, miere, ulei de masline, de samburi de strugure si jojoba si mi se pare destul de buna. Si vitamina A uleioasa face destul de bine in jurul ochilor

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ridurile nu au cum sa dispară, e imposibil. Poți cel mult sa le mascheze cu Injecții cu Botox, acid hialuronic și alte minuni din astea.

| HadesSs a răspuns:

In primul rand sa te odihnesti corespunzator sa dormi cel putin 6-8 ore pe noapte intre intervalul 22-06. Apoi poti incerca o masca cu argila sau castraveti proaspeti pusi pe ochi.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Exista fel si fel de tratamente naturale. Cel mai important este sa te odihnesti cat si cand trebuie. Apoi trebuie sa nu te stresezi sau sa te intristezi foarte tare, pentru ca asta poate duce la imbatranirea tenului. Daca vrei, exista si alte metode. Poti intreba la orice farmacie si probabil vei primi un raspuns mai bun ca aici. happy

| deadhoe a răspuns:

Terminați frate cu tratamentele naturale că nu funcționează. straight face
Caută în supermarket/farmacie/pe net.

| deadhoe a răspuns:

Https://www.sephora.ro/......r7064.html
https://www.paulaschoice.ro/shop/toate-produsele/produse-cu-retinol/
Încearcă produsele care conțin retinol, sunt și pentru riduri și pentru cearcăne. La început ustură dar după se obișnuiește pielea și n-o să mai fie așa. O să vezi rapid rezultate, nu te lua după inculți.

| deadhoe a răspuns:

Incearca laserul, sau microneedling laughing