Întrebare recomandată | Elenna21 a întrebat:

Ce tratament sa folosesc pentru unghiile exfoliate si care se rup usor? sad dau funda

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Te masezi cu ulei de masline pe unghii timp de 10-15 seri. Il lasi sa actioneze minim 10 minute, sau cel mai bine nu te speli pe maini pana dimineata. Functioneaza.

3 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Natural: ulei de ricin sau orice tratament din comert. unghiile ar trebui permanent protejate. dar vezi tu conteaza pana si cum iti pilesti unghiile si asta duce la exfoliere http://fucsia.ro/10-trucuri-pentru-unghii-naturale-lungi-pana-la-paste/

| Uza a răspuns:

E un tratament la AVON pentru unghii exfoliate si crapate, e in jur de 10 lei si daca il folosesti mereu, unghiile tale isi vor reveni si ai grija cu apa, eu am observat la mine ca daca tin mana prea mult in apa incep sa am probleme cu unghiile.

| EliiDouaPuncteTreiii a răspuns:

Le dai cu lac si cu intaritor, gasesti la avon intaritor este bun :*