| laura3 a întrebat:

Tratament pentru unghiile exfoliate si subtiri. M`i se rup foarte repede si sunt foarte subtiri
Stie cineva?
Ceva mai eficient?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabriella_1970 a răspuns:

Timp de o săptămână introdu unghiile într-un bol cu ulei de măsline încălzit şi ţine-le până acesta se răceşte.Mai poţi folosi zeamă de lămâie.La fel ca la uleiul de măsline, doar că nu trebuie încălzită. Şi ai grijă să foloseşti o cremă de mâini cu gălbenele sau glicerină (le găseşti la orice farmacie sau super-market). Succes şi multă sănătate!