| MarsL a întrebat:

Cum pot scapa de cearcane fara anticearcan sau fond de ten?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

1. Hidrateaza-te!
2. Sucul de cartofi.Inmoaie 2 discuri demachiante in suc de cartofi si aplica-le pe ochi. Tine-le acolo 20 de minute, timp in care incerci sa te relaxezi si sa te odihnesti.
3. Sucul de castraveti. Se foloseste la fel ca sucul de cartofi, iar daca nu ai timp, aplica, pur si simplu, 2 felii de castravete rece pe ochi.
4Ulei de migdale. Masajul frecvent al zonelor in cauza cu ulei de migdale poate reduce semnificativ cearcanele
Cum scapi de cearcane – trucuri zilnice
– spala-te pe fata doar cu apa rece; apa calda poate dauna ochilor tai

– aplica-ti, in fiecare zi, sub ochi, o crema bogata in vitamin K

– laptele rece este foarte bun pentru curatarea ochilor si pentru indepartarea cearcanelor

– daca stai mult in fata calculatorului, ai grija sa iei pauze de odihna frecvente

Asadar, o zi frumoasa si o fata…luminoasa!

| cristimihailov a răspuns:

Hidratare, somn si sanatate (vezi si tu chestii gen: lipsa de fier, etc).

| onix33 a răspuns:

Poti aplica in jurul ochilor:
- ulei de masline
- ulei de migdale
- zat de cafea
- castravete