| anonim_4396 a întrebat:

Un anticearcan bun pentru cearcane movulii?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Un anticearcan bun pe care l-am folosit o perioada este de la Rimmel London - Wake me up. Cred ca asa se numeste. Este cel cu capac portocaliu si are si un pret accesibil.
Iar un alt anticearcan bun este de la Clinique - All about eyes. Este destul de scump, dar eu sunt foarte multimita de el.

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Merci frumos.
Ma bucur sa vad ca mai exista oameni pe care nu "ii roade" sa imprastie peste tot energie negativa.
Mult noroc si succes si tie!

| BiuL a răspuns:

Unii oameni se simt prost cu viata lor sau in pielea lor si, din ignoranta banuiesc sau pur rautate ori poate invidie, simt nevoie sa faca si pe altii sa se simta prost. Banuiesc ca nu avea de ce sa se lege de mine si a gasit sprancenele care orice ar zice el/ea, multa lume le lauda deci no stress.

| Mayar a răspuns:

Sunt multe bune, nu te teme, ai de unde alege, spre exemplu, cele de la Avon.
Eu ti.am recomanda sa iti 'masezi' de pot spune astfel, zona cu cearcane cu un cub de gheata, atat cat suporti, apoi la celalalt ochi, di tot asa, pana se topeste cubul (vreo 10 minute) Treptat cearcanele chiar se vor reduce.
La avon un anticearcan costa maxim 20 de lei. Ultimul de care stiu a fost insa 16 lei.

| BiuL a răspuns (pentru Mayar):

O sa incerc trucul cu gheata, sunt curioasa de rezultate.
Merci frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seventeen Ideal Cover Liquid.

| AlexDFY a răspuns:

Somnul

| BiuL a răspuns (pentru AlexDFY):

Am dormit azi noapte 10 ore. Nu ar trebui sa fie suficient?

| AlexDFY a răspuns (pentru BiuL):

Trebuie sa dormi zilni 7-8+, nu doar o data pe luna

| BiuL a răspuns (pentru AlexDFY):

Asta fac. Nu crezi ca in primul rand am incercat asta? Evident! Le am de ani de zile, somnul nu functioneaza.

| Daniellllll1 a răspuns (pentru BiuL):

Lasa-l/las-o sa vorbeasca cat are chef, scuze ca ma bag...dar nah, parerea mea e ca esti chiar foarte frumoasa.

| PinkPanther001 a răspuns:

Anticearcan: Yves Saint Laurent – Touche Eclat

Nu este doar un anticearcan ce acopera semnele de oboseala si ofera instant un look extrem de fresh, ci este folosit si ca iluminator pentru a scoate in evidenta anumite zone ale fetei. Cateva dintre tips-urile cele mai raspandite sustin sa-l aplici pe lungimea nasului pentru un efect de subtiere, deasupra si dedesubtul sprancenelor pentru a le evidentia si pentru a crea un efect de lifting, deasupra pometilor pentru a lumina si a obtine contur, de jur imprejurul buzelor pentru un efect de buze mai pline.
Unii make-up artisti considera ca Touche Eclat este mai mult un iluminator decat anticearcan, dar ofera si o acoperire foarte buna a zonei intunecata de sub ochi.

Anticearcan: Lancome Effarcenes
Ofera o acoperire naturala si este foarte potrivit daca ai pielea din jurul ochilor uscata sau ridata, deoarece minimalizeaza ridurile fine. Avantajul este ca, spre deosebire de alte produse, acest anticearcan se gaseste intr-o varietate de nuante, 12 la numar, asa ca ai ocazia sa-ti gasesti o nuanta cat mai potrivita pentru pielea ta.