| Dragut123 a întrebat:

In curand o sa am o nunta si inca ma gandesc cum sa ma machiez. Am 13 ani si m-am gandit sa am un machiaj natural adica putin creion de ochi, rimel, fard de pleoape si gloss. Eu nu ma machiez de obicei dar avand in vedere ca e nunta... Credeti ca exagerez cu acest machiaj pentru nunta, caci nu as vrea sa mi se strice tenul mai tarziu.
Multumesc anticipat big grin

4 răspunsuri:
| PinkPanther001 a răspuns:

Buna!

Nici eu nu sunt adepta machiajului, dar la ocazii e bine sa folosesti cateva produse cosmetice. Glossul si rimelul nu au cum sa-ti dauneze pe mai tarziu. Fondul de ten, pudra, corectorul...etc dauneaza tenului chiar daca ofera un aspect mai placut. Eu cred ca ai facut o alegere potrivita varstei tale. Distractie placuta la nunta! :*

| Dragut123 explică (pentru PinkPanther001):

Multumesc extrem de mult pentru raspunsul tau. happy Chiar nu imi plac culorile stridente sau smokey eyes cum le mai plac colegelor mele adica e dragut dar atat, nu e pentru mine. Si cu aceasta intrebare chiar nu mai am nicio problema in privinta machiajului... mai raman pantofii si desigur, rochita. Dar mai vedem pana atunci... oricum mercii mult pentru raspuns. happy big grin

| gabri23ela a răspuns:

Cred că puţin romeo si gloss vor fi îndeajuns. însă dacă tu consideri că e prea puţin încearcă un fard de pleoape cât mai nude si difuzează-l bine de tot. Eu tot 13 ani am si în ciuda faptului că nu obişnuiesc să merg la evenimente importate, prefer să folosesc cât mai puţin machiaj sau chiar deloc.
P.S. când îmi fac damblaua si încep să mă marchez ajung să mă uit în oglindă si să îmi dau seama că arat mai bine fără. Noi suntem copii, dar având în vedere că te duci la o nuntă te poţi muchia cum vrei. Totuşi nu exagera!
Distracţie plăcută!

| Dragut123 explică (pentru gabri23ela):

Multumesc mult. Intr-adevar, fardul de pleoape e la culoarea pielii, dar era optional, adica nu sunt sigura daca il voi folosi. Itimultumesc pentru raspuns happy.