| sweetchocolate a întrebat:

O sa imi bag cateva piercing-uri cat de curand [ la un salon ] si vreau in buric, dar nu sunt hotarata unde sa imi mai bag deasupra buzei sau sub. Adica am vazut la multe fete ca au piercinguri deasupra buzei in zona aceia intre buza si nas intr-o parte si arata dragut, dar imi place si sub buza inferioara intr-o parte. Voi unde credeti ca arata mai bine? Si doare rau in buric?

7 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

In fundwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus314 a răspuns (pentru sweetchocolate):

Nu,dar ma gandeam sa-ti fie mai usor cand "o primesti". rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Anonymus314 a răspuns:

rolling on the floor nu mai tii minte cand imi trageai frana de mana?

| CherryLove a răspuns:

Deviza mea este sa nu faci aceasta schimbare. Si eu am vrut sa mi fac un pierce sub buza doar pentru ca imi placea foarte mult cum arata la niste personalitati pe care la vremea respectiva le indrageam. Insa timpul a trecut si m-am schimbat intrucat ceea ce imi placea nu era ceea ce ma reprezenta in adancul sufletului iar acum ma bucur ca am renuntat. As fi ramas cu o gaurica inestetica sub buza si multi m-ar fi intrebat si si-ar fi facut o impresie proasta. De altfel e pacat sa te strici. Suntem frumosi asa cum ne-a lasat Dumnezeu. Fi mai presus ca cei care te inconjoara :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce nu poti fi tu insati si te iei dupa o gramada de tipe care vor sa iasa in evidenta. In fine. Eu zic sa renunti la ideea de buric, totalmente. Pozitioneaza-l intr-un loc de unde sa fie usor de extras in cazul in care ar aparea complicatii si organismul nu-l tolereaza. Evita locurile acoperite mereu, umede (orificiul bucal, zona genitala), greu de intretinut in curatenie perfecta. Buricul e chiar un loc unde te speli greu. Evita modele mari, in relief, care "agata" si jeneaza. Ca idee: am vazut la o fosta colega de facultate, in nas, pe nara (jumatatea distantei dintre radacina nasului si orificiul nazal), un cercelus micut, finut si cu pietricica. Arata destul de bine. Zic destul de bine, pentru ca eu nu sunt adeptul acestei mode. Nu pentru ca la 40 de ani asi fi completamente retrograd, ci din principii de sanatate. Ai grija ce alegere faci. Bafta!