| MikeyMinnieMouse a întrebat:

Hey TPU!
Vreau si eu niste sfaturi in legatura cu parul...
Ce pot face sa obtin volum?
Se ingrasa foarte repede si sta umflat numai atunci in ziua in care a fost spalat sad
Sunt nevoita sa ma spal mereu.
Vreau sfatuuri!

Funda!

Răspuns Câştigător
| Georgiana0216 a răspuns:

Volumul il poti obtine din tunsoare. Te poti tunde in scari, sau filat, astfel incat in zona de sus a capului lungimea parului sa fie mai mica pentru a putea obtine volumul dorit.
Eu personal in momentul cand foloseam balsam de par, acesta imi lua din volumul parului, asa ca poti renunta sa-l folosesti, probabil el ar fi cauza.
Alta varianta ar mai fi modul in care iti aranjezi parul. Poti opta pentru bucle, mai ales daca ai un fir de par subtire si moale si sa eviti pe cat posibil placa sau uscatorul.
In ceea ce priveste parul gras, poti folosi masti. Poti cauta pe net, pentru ca o sa gasesti destule.Pentru masca eu folosesc o lingura de ulei de masline, o lingurita ulei de ricin, o fiola vitamina A si B, o lingura de miere, un ou. Le amesteci si le aplici la radacina, lasandu-le sa actioneze cel putin 30 minute. Poti folosi toate ingredientele sau numai o parte din ele
si evident poti imbunatatii masca si cu altele.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

1 răspuns:
| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Spalate cu schauma o sa-ti faca parul plin de volum