| Ladybuug a întrebat:

Hey! Vreau sa folosesc si eu uleiul de ricin pentru sprancene. Am alta intrebare. Daca am parul despicat, uleiul de ricin actioneaza si asupra acestei deteoriorari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici un tratament nu poate sa iti lipeasca firele de par la locwinking. Doar le intretine. Daca sunt despicate tundele. Nu ai vrea sa ajungi intr-un punct unde sa tunzi foarte mult. Si o zic din experienta unei prietene care avea parul pana la fund si acum debea ii trece de ceafawinking. De la placa si amanari la salon.

5 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

E bun, îl face să crească mai repede şi să fie mai frumos, dar dacă vârfurile sunt despicate, nu o să se facă la loc. Mai bine le tunzi.

| ForbiddenDreams a răspuns:

Da, dar in timp. dupa cateva aplicari o sa vezi rezultate, la mine dupa vreo 5 aplicari s-a vazut.

| secrets a răspuns:

Bineinteles! Ajuta foarte mult, ca si uleiul esential de rozmarin si uleiul de masline(pe care il incalzesti si il aplici pe par inainte de baie, dar un pont e sa-ti pui prosoape calde pe cap timp de o ora inainte sa te speli, pentru ca sa actioneze mai bine). Sper ca te-am ajutat. Funda?

| LanaDelRayFan a răspuns:

Desigur.Eu am incercat fiindca mi-a cayut putin par"cheliuta" si a functionat. Uleiul de ricin regenereaya parul, iar efectele sunt rapide.Incearca,e bun.Succes!