| DeliBaa a întrebat:

HeyTPU! Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase sa merg la cumparaturi singura?
Fundoi si vot

Răspuns Câştigător
| HappyCandy a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva. Mama daca iti va da voie atunci vei primi o lista lunga pentru a alege hainele.Nu vad nimic asa de rau prin a merge cu mama. Daca prietenele merg fara parinti atunci poti s-o convingi aratindui ca nu esti unica.Fa curatenie singura cum vii acasa fara sa te roage mama, in fata ei nu te prosti si arata ca ai trecut in o alta etapa a vietii, ca esti mai matura si poti face lucruri ca cumparaturile singura. Cum mama te roaga ceva deodata trebuie sa reactionezi nu folosi in asa cazuri cuvinte ca acus, insa nu mai faci nimic. Cind te vede mama la calculator intra si tu in site-uri gen exercitii de matematica sau chiar politica cum faceam eu laughing. Chiar daca asta nu o sa functioneze chiar din prima oricum in ochii mamei pari mai matura si cresti, deci intr-un timp apropiat poate sa-ti permita fara ea la cumparaturi dar nu chiar dupa o zi.

8 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Te-as ajuta dar pentru inceput ca sa stiiu ce sfat sa-ti dau spune-mi citi ani ai?

| AliceThai a răspuns:

E simplu. Du-te la cumparaturi pe banii tai happy

| Luy98 a răspuns:

Pai poti sa ii zici unde ai de gand sa mergi la cumparaturi si cam ce vrei sa cauti...si poti sa iei si cateva prietene cu tine si poate asa o sa te lase

| ade06 a răspuns:

Ii spui ca esti destul de mare si ca ar trebui sa aiba incredere in tine ca doara ea te'a crescut si te'a educat.

| BiankBib a răspuns:

Sa iii spui ca esti destul de mare si ca poti merge singura la cumparaturi!

| DeliBaa explică:

@Gabytzu1 cum sa o impresionez

| DeliBaa explică:

@HappyCandy am 12 ani

| Gabytza2000 a răspuns:

Mai intai fa ceva si demonstreazai ca esti destul de mare pentru niste responsabilitati.Incearca sa o impresionezi incat sa creada ca poti face acel lucru. sper ca te-am ajutat.