| daniellllaaaa a întrebat:

Sunt destul de mare si vreau sa merg singura la cumparaturi..adica fara parinti dar nu stiu cum sa.i conving sa ma lase. Ce sa le spun? Dau funda

4 răspunsuri:
| Carmen100 a răspuns:

Propune'le lucrul acesta. Explica'le ca vrei sa mergi o data singura sau cu prietenele si sa iti cumperi tu ce vrei, sa vada cum te descurci. Daca sunt intelegatori poate te lasa sa vada ce se intampla. Toate au un inceputwinking

| Voidwithin a răspuns:

Zi ca vrei sa cumperi apa Borsec si vor intelege.
Zile ca ai crescut si tu ai o varsta si vrei sa faci ce fac si altii de varsta ta etc.

| DeeaXD03 a răspuns:

Spune-le intr-un mod dragut ca esti destul de mare si ca ai vrea sa mergi singuta sau cu prietenele la cumparaturi.

| BeSimple a răspuns:

Salut.
Eu ti-as sugera sa le spui alor tai mereu adevarul,pentru ca este cel mai bine,si te simti si tu bine.
Poti sa ii rogi pe parinti sa te lase la cumparaturi singura, sau cu prietenii tai, ca sa inveti sa te descurci singura in societate. Daca nu te vor lasa, probabil pentru ca esti pera mica, nu e o problema.
NU e o rusine sa mergi cu parintii la cumparaturi sau in alte locuri.
Peace.