| tl34 a întrebat:

Heyy TPU! Maine la ora 17:00 incepe balul boboceilor si eu am parul foarte dreptsi vreau sa mi-l fac buclat dar nu cu placa pentru ca nu prea imi place sa o folosesc si nici la un cuoafor...si vreau sa folosesc bigudiurile pentru. ca am mai incercat si imi iese super, dar problena este alta.Maine daca merg la scoala de la 8 la 12 cum fac cu buclele eu ma gandeam sa ma spal seara aceasta pe cap si sa imi pun bigudiurile si maine merg cu parul coafat la scoala si cand ajung acasa sa i le pun din nou! Voi ce credeti. fetele care participa la miss asa sa faca.Dar ce parere aveti, despre miss? Eu una nu m-am bagat fiindca lumea o sa rada de mine.Nu sunt asa de slaba si....Ma rog, deci cum imi propuneti sa fac?

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Cel mai bine zic sa ti-l faci cu ondulatorul cu 1-2 ore inainte sa pleci la bal decat sa te chinui cu bigudiuri care oricum nu vor tine. Asa iti faci cateva bucle cu ondulatorul rapid apoi te dai cu mult fixativ, fie spuma ca sa stea, si stai si tu fara griji, dar la ce vreme e afara dupa ora 17-18, ma indoiesc ca iti vor sta buclele asa cum vrei tu, deci mai comod e sa iti lasi parul asa cum il ai natural. Distractie placuta, pa pa!

| B343 a răspuns:

Pai daca ai placa, desi am inteles ca nu iti place, poti sa ti-l ondulezi foarte usor:
http://www.eva.ro/......40376.html

| FashionQueen a răspuns:

Eu am fost la miss la mine la liceu si a fost foarte frumos, desi nu s-a ales cum trebuia m-am distrat si mi-a placutbatting eyelashes. Cat despre bucle nu poti sa dormi cu bigudiurile in cap, adica e super incomod + ca dupa le dai jos si iar le pui?! Aiurea, mai bine le faci cu ondulatorul sau daca vrei parul mai interesant ai putea sa iti faci codite multe dupa ce te speli pe cap, cat mai subtiri si mai apropiate apoi cand parul a devenit semi-ud sa le dai cu putin fixativ, dormi cu ele iar dimineata le desfaci si o sa vezi ce bine iti sta!winking

| Yo21 a răspuns:

Nu cred ca ti se va mai increti parul daca iti pui bigudiurile iarasi happy. Cu bigudiurile ti se increteste cand iti este ud. Cat despre miss nu ar trebui sa iti fie rusine. Fii tu insati, fiecare suntem unici si avem personalitati diferite. Nu trebuie sa ii bagi in seama pe ceilalti. Poate unii sunt doar invidiosi. Fa alegerea care ti se pare cea mai buna. Daca te simti in stare sa mergi prinde curaj si du-te. Oricum, este o sansa unica in viata asa ca bucura-te de eawinking. Daca mergi acolo stai pe langa 2-3 colege care iti sunt mai apropiate si te vei simti ok, ai sa vezi. Gandeste-te ca ai sanse egale cu celelalte fete. Nici celelalte nu sunt mai frumose sau mai nu stiu cum. Stai linistita. A, si sa nu uiti de machiaj! Imbraca-te cu ceva care te reprezinta si fii optimista. Inainte poti vorbi cu cea mai buna prietena si vei vedea ca vei fii cea mai buna!winking