| stefania_1130 a întrebat:

Hi imi place mult rock-ul si as vrea sa devin rockerita cu ce sa ma imbrac? sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e totul numai de imbracaminte. unii te observa ca esti rockeritza si dupa felul cum privesi in jurul tau. as vrea foarte mult sa te ajut dar totul depinde doar de tine. imbracate in ceva simplu si care sa nu iasa foarte mult in evidenta. inca ceva parerea celor din jur nu trebuie sa te intereseze DELOC. ce daca ai 13-14 ani? pana la urma nimeni nu s-a nascut rocker si vei vedea...

85 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti o geaca d piele cu niste tepuse.niste blugi negri.cu un lant sau mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie iti plac hainele, nu, muzica / hahhahhaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie iti plac hainele, nu, muzica / hahhahhaa / eu m-as imbraca in topor si m-as arunca in voi / conteza hainele? conteaza parul? conteaza parerea altora / conteza ce simti, pentru ca nimeni nu este in mintea ta, trebuie sa ai asta tot timpul cu tine. nu merge chestia asta cu rock-ul peste noapte. nu merge treaba cu haine negre si gata esti rocker. nu conteaza nimic din ce iti zic copilasii asta-i frustrati. conteza ce ai in cap si ce poti da pe gura despre muzica asta. cultura muzicala conteza. doar asa te poti numi rocker. hainele sunt doar artificii iar accesoriile sunt praful.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SIncer lasate de rock cred ca singurele trupe pe care le stii sunt linkin parca si tokio hotel truu nu? app daca vrei un sfat atat iti zic trebuie sa te imbraci cum iti place adica si roz laughing sincer eu am iesit imbracat pe strada in cocalar si se uitau tov la mine radeau dar nu ziceau nimic pentru ca stiau ca pentru mine rock-ul inseamna viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracate cu chestii negre cu lanturi de piele si mulate si lasati un par lung si roz cu parul peste un ochi ca un emo ar fi tare\m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, să porți mai mult negru, să renunți la roz definitiv, să asculți doar ROCK, și în niciun caz manele sau muzica ușoară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cu mai mult engru, asta-i sigur! si sa excluzi ruzul din viața ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa fii rockerita trebuie in primul rand sa ai o cultura muzicala vasta in domeniul asta si sa fii ascultat pe putin 200-300 de trupe de care sa stii cate ceva. Nu e vorba ca-ti lasi pleata, te imbraci in negru si te uiti cu scarba la cei din jur, ci de ce ai in cap in materie de rock. Si nu confunda rock-ul cu metal-ul. Si inca o chestie: am vazut ca "rockerii si rockeritele" din ziua de azi se manifesta ca niste animale cand vine vorba de headbanging. Majoritatea dintre voi, astia care habar n-aveti de unde a pornit rock-ul, sunteti complet dezorganizati din punct de vedere psihic. Ca sa intelegi muzica asta trebuie sa fii o persoana foarte inteligenta si cu un auz foarte fin, sa poti distinge doua chitari care fac un solo in acelasi timp spre exemplu. Nimeni care a zis ca vrea sa se faca rocker/rockerita nu a ajuns vreodata cu adevarat rocker/rockerita, iar multi dintre copiii ca tine confunda emo si rock. Sfatul meu: IMPUSCA-TE! Semneaza un metalist cu 16 de ani de experienta in domeniul rock/metal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt rockerita.
Pai, in primul rand, trebuie sa te imbraci asa cum iti place tie.
Daca iti place mult muzica rock, esti o rockerita, asta e tot ce conteaza. Dar intr-un fel nu trebuie sa fii obsedata de culoarea roz. Sa te imbraci numai in roz si cu tricouri barbie. laughing.
Probabil ai vazut multi rockeri pe strada care se imbraca numai in negru. Nu e bine sa te imbraci in negru din cap pana in picioare. Rockerii au propriul lor stil, ceva special. Nu stiu cum sa-ti explic. Trebuie doar sa ai acel ceva pentru a fi rocker. La inceput nici eu nu stiam cu ce sa ma imbrac, dar pe parcurs, cu cat am ascultat muzica rock mai mult, cu atat parca stiam cum sa fiu o rockerita adevarata. Muzica rock si imbracamintea de rocker, normal, se leaga... Reiese din muzica cum trebuie sa te imbraci. Pe parcurs te maturizezi, si iti dai seama de mai multe... Oricum, fii tu insati!
Succes!happy

| Chellu a răspuns:

Pai ce sa zic, uite poti sa te imbraci normal si sa asculti rock. eu sunt rapper da nu conteaza si am multi prieteni care se imbraca normal si asculta hip hop...si tu poti face asta. nu conteaza ce ai pe dinafara conteaza, conteaza ce ai pe dinauntru... dar daca nu iti iei o pereche de blugi negri stramti, un tricou negru, o perche de basketi si cam atat PS si eu am fost mai demult rockerwinking

| little a răspuns:

Chiloti, Sutien, si atat :X mie asa imi place sa vad o fata big grin

| ulex a răspuns:

Imbraca-te cum simti nu cum iti spune muzicathinking poti sa te imbraci normal,doar sa am accesorizezi cu o curea cu tinte,o bratarahappySi da legat de rock, incearca sa nu o dai in alte extreme:EMO, satanismwinkingincearca sa te"aperi"de astahappy

| MadMan a răspuns:

Cu haine laughing da haine seriose fara zorzonele simple ( de calitate normal) mai inchise preferat negre albastru inchis si neaparat tricou bluza maieu cu trupa preferata dc vrei sa atragi lumea sa fie o trupa mai heavy care iti place, bijuteri cruci inele ( gotice, macar crucea) si fard inchis si ruj ( dc e ok ) big grin \m/

| SkyesSell a răspuns:

Eu is rocker.(Is baiatbig grin)Casa sti si uh inbracate in negru. Iati o porecla pe masura.Si asculta rock mereu cand treci pe langa oameni a si die die my draling

| rammlied a răspuns:

Ce intrebare tampita! CU HAINE!
Poftim daca tii neaparat sa ai niste haine "speciale pentru rockeri" gasesti pe www.bestial.ro tot ce iti vrea inima ta neagra :)).
PS: Chiar nu conteaza cu ce te imbraci... pana la urma totul tine de muzica.

| Renesmee456 a răspuns:

Buun.mi-a luat un timp ca sa citesc toate comentariile si pot spune ca oamenii nu au habar despre rock! Foarte multe "sfaturi" spun sa te imbraci in negru, bratari cu tinte, piele si alte tampenii.In primul rand si eu sunt rockerita si daca am chef imi iau pantaloni scurti albastri si un tricou alb ...atat fara nici un accesoriu nici un machiaj deoarece acum este vara si nu sunt tampita ca la 30 de grade sa imi iau cizme din piele pantaloni din piele si alte accesorii de care oamenii cred ca ai nevoie ca sa fii rockerita.In al doilea rand multe fetite de 12-13-14 ani cred ca e "cool" sa fii rockerita doar ca sa se uite lumea la tine pe strada si de aceea rockerii sunt priviti ciudat chiar daca ei se imbraca normal uneori.In al treilea rand..la 12-13 ani cat cred ca ai tu lasa rockul la o parte deoarece a fi rockerita inseman nu doar sa te imbraci si sa asculti rock trebuie sa ai un comportament adecvat plus ca rockerii merg la o gramada de concerte rock de obicei fumeaza sau beau si nu cred ca ai dori sa te bagi in aceste lucruri decat daca esti sigura ca asta nu e doar o faza trecatoare.

| lord15 a răspuns:

Daca deja iti place mult rock-ul inseamna ca esti deja rockerita nu mai trebuie sa devii una. plus ca sa fii rocker nu tine de exterior tine de interior

| adriana_2615 a răspuns:

Pai trebuie sa porti mul negru

| YoyoSixx a răspuns:

Pai.tot ce pot sa iti spun e ca :daca vrei sa fii rockeritsa te imbraci in negru.curele cu tinte.etcwinking dar. daca vrei sa fii o rockeritsa adevarata! vb serios-pantaloni de piele nu trebuie sa lipseasca din garderoba ta stiu ca pare foarte ciudat...dar de obicei rockerii se imbraca in fiecare anotimp cu pantaloni de piele...bocancii etc.winking nu e nimic daca porti un tricou negru si blugi scurtiwinking happy Baftalove struck sper ca te-am ajutatlove struckbig grin Ji eu sunt rockeritsalove struck

| diana040897 a răspuns:

Daca vrei sa devii rockerita nu te determina numai imbracamintea...Depinde si de compotrament si ce fel de rock iti place vrei sa asculti. Poti incepe prin a iti face unghiile si ochii cu negru de a cunoaste cat mai multe trupe de rock si de a te imbraca in tricouri negre (eventual cu nume de trupe). Restul va veni de la sine.

| rockerytza a răspuns:

Sal. sunr rockeryta de 5 ani si sunt destul de experimentata. in primul rand in ceva care iti e comod si te simti bine. ew de obicei ma inbdar in blugi megrii (rupti de preferetlaughing) si trikouri cu de'al de matelika si alte trupe. nu spn ca asa trebuie sa faci si u dar asta e genul mew. mai mult black ca sa se faca diferenta dintre rockery si manalari handicapati x(x(x( genul extravagant. rockery sunt ceva in genul."cerul e lilita"winking

| lulubelle a răspuns:

Jesus...si eu sunt rockerita si ma imbrac in functie de muzica pe care o asc adica ce transmite muzica aia pentru mine(metal)... dar nu scrie neaparat undeva ca daca asculti rock sa te imbraci in negru...banuiesc ca ai cam 13-14 ani daca pui asemenea intrebare...nu trebuie sa iti zica nimeni cum sa te imbraci trebuie sa simti tu cum vrei si sa iti placa tie nu ca sa fii si tu tare ca asculti rock.

| sory2000 a răspuns:

Pai ai putea sa iti tragi o tunsuare gen emo imbracamintehttp://www.youtube.com/......ttp?/watch

| CiucistruckAlternative a răspuns:

Ca sa fii o "rockeritza" primul pas este sa intelegi muzica si sa ai habar de formatii, nu hainele caci hainele nu il fac pe om. Mai intai asculta tu rock dar nu emoneli ex.: 3 days grace, Limbi in Parc (Linkin Park) Tokyo Bordel si altii de genu, ca astia nu-s rockeri. Si nu poti sa "devi o rockeritza" ideea este sa te simti bine in pielea ta. Aceasta transformare nu o poti face pur si simplu punand pe tine niste haine. Si asta nu e un stil parerea mea ci un adevevarat mod de viata libertin si rebel, without rules. Daca ma intelegi unde vreau sa ajung. Oricum good look cu... "transformaea" asta.hee hee

| sopon a răspuns:

Da ai putea alege ceva fuste din piele cu camasi negre sau blugi negri geaca de piele si un tricou negru si sau o bluza neagra cu un maieu iar tu sa arati cat mai bine ca sa arate bine impreuna cu hainelehappyhappyhappydevilPdevildevildevildevildevil

| Rockerita a răspuns:

Hei am 13 ani si sunt rockerita de jumatate de an. Eu ca si rockerita ma imbrac cu pantaloni negri, tricou cu AC/DC, Metallica, Heavy metal si mai multe...multe bratari la mana cu bocanci si un lant la pantaloni. Ma machez cu tus si cu niste fard negru la ochi. mai port mereu o geanta neagra simpla. Iti doresc mjult noroc sa devi rockerita.