| TokioHotel a întrebat:

Am 12 ani si sunt in clasa a 5-a. Am 2 prietene care sunt rockeritze (nu ascultasem pana atunci rock). O fata mi-a zis sa ascl si eu muzica rock.Am acceptat si am inceput sa ascult Bon jovi, Tokio Hotel, Pink Floyd etc.Si imi place! As vrea sa devin si eu rockeritza.sa ma comport ca una.sa merg ca una.sa vb ca un rocker! Ce trebuie sa fac ca sa devin rockerita? Plzz Help! Dau fundita

Răspuns Câştigător
| AlexAntonescu a răspuns:

Ca sa fii o rockerita trebuie sa te simti asa, spre exemplu mie imi place rockul si nu imi pasa cum sunt alti rockeri si cum se imbraca ei,pentru ca eu oricum ma simt asa. Dar ca sa iti raspund la intrebare, iti zic ca rockerii se imbraca de obicei in negru, au blugi negri, tricouri cu formatii de muzica rock, geaca de piele, bratari cu tepi sau pur si simplu, negre. Poarta tenisi sau pantofi negri cu toc( asta pentru fete, e mai potrivit).
Nu conteaza animalele de companie.laughing Nu exista animale specifice pentru rockeri, dar ma gandesc ca ar putea fi ceva mai zgomotos, cum ar fi un papagal...dar tu poti avea ce animal vrei. Daca esti rocker, esti cu sau fara animale.
Nu doar Dimmu Borgir si Bon Jovi e rock raised eyebrows...sunt sute de formatii... daca vrei rock adevarat care vor aparea in istoria muzicii, daca nu sunt deja, asculta si Metallica, Pink Floyd, Led Zeppelin, Helloween, Scorpions, Korn, Megadeth, Disturbed, Nirvana.sunt foarte multe tongue
Rockerii se poarta dur de obicei si nu discuta cu cei dinafara grupului lor. Daca tu ai un grup al tau si sunteti toti rockeri, nimeni nu se ia de voi laughing cam asa era pe la filme, rockerii erau batausi. Isi traiesc viata la maxim, se distreaza tot timpul, nu exista plictiseala pentru ei.
Mie, personal, laughing Sper sa devii o mare rockerita! big grin

13 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Tu eşti doar un troll care vrea să enerveze rockerii. Nu-ţi merge!

| AlexAntonescu a răspuns:

Asculta:

Nightwish

Marilyn Manson

AC DC

Whitechapel

Judas Priest

Alice Cooper

LINKIN PARK

Sister Sin

Saliva

The Who

Eternal Tears Of Sorrow

Ozzy Osbourne

Vomitory

Vanna

Ten After Two

Stream Of Passion

Soul Source

Sarah Where Is My Tea

Noctem

Layra

Fallen Fate

Driving Force

Draconian

Cradle of Filth

HIM

Guns 'n Roses

Rockul te vindeca...winking asta e muzica adevarata

| alexandra2859 a răspuns:

La ani tai eu devenisem deja rockerita daca nu iti iese inseamna ca trebuie sa ma crestiwinkingasculta hanna montana sigur ca ia te poti comporta

| Polaris a răspuns (pentru alexandra2859):

Tu? Rockeriță? Hah!

| alexandra2859 a răspuns (pentru Polaris):

De ce nu ma crezi? treaba ta

| Polaris a răspuns (pentru alexandra2859):

Pentru că un rocker nu se dă mare că este rocker pe orice site unde apucă. laughing
"Uiteee lume sunt rockeeer."

| alexandra2859 a răspuns (pentru Polaris):

Eu nu ma dau mare ii explic doar acum nu mai sunt rockerita m-am obisnuit cu muzica mai linistita si ascult muzica rock doar din cand in cand

| Polaris a răspuns (pentru alexandra2859):

De parcă tu ascultai rock... Pentru că eu refuz să cred că metalcore-ul sau pop-rock-ul intră în zona vastă și de calitate a rockului. ^^

| alexandra2859 a răspuns (pentru Polaris):

Si sa nu crezi nu ma intereseaza nu te cunosc deci du-te si omoarate

| alexandra2859 a răspuns (pentru Polaris):

Si in plus nu ai dreptul sa nu ma crezi pentru ca nu ma cunosti si nu sti ce ascult eu in realitate

| Polaris a răspuns (pentru alexandra2859):

Frustrato. big grin

| TokioHotel explică:

Nu imi place Hannah Montana ce nu intelegi alexandra2859?

| alexandra2859 a răspuns (pentru TokioHotel):

Pai nu poti sa ii intrebi pe alti cum devi rockerita pur si simplu iti place stilul asta