| Anca_8216 a întrebat:

Hi! My name is Anca. Am aproape 14 ani si seman foarte bine cu Avril Lavigne. happy
Uitati : Eu sunt foarte frumoasa la față, nu vreau sa mă mândresc sau ceva de genul. Toți baietii ma plac. toata lumea imi zice ca arat super.
Dar am o problema sad. Nu imi place corpul meu. am 1, 65 inaltime si 44 kg. Adica, mi se pare ca sunt slaba. Ma refer la picioare... Nu sunt chiar 2 bete infipte in c*r dar nici potrivite... Vreau sa stiu ce parere aveti.

Preferati fetele frumoase foc la față si slabute? Ce parere aveti de ele?
P. s. Eu incerc sa ma ingras dar nu prea reusesc. si totusi ma gandesc : acum sunt slabuta, dar cand o sa cresc o sa am un corp superb fara celulita etc. iar fetele grasute o sa fie pline de celulita si cu niste forme dizgratoase...
Va rog sa raspudneti, dau funda.
Kiss! :*

Răspuns Câştigător
| Adrick a răspuns:

Parerea mea, este ca ai o greutate destul de pune pentru o domnisoare de 1.65 m. nu uita multi doresc sa fie slabute si firave, asa ca ai cu ce te mindriwinking

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună Kimmy! Dacă eşti frumoasă şi slăbuţă ce mai poţi să îţi doreşti? Gândeşte-te că multe fete ar dorii să fie în locul tău. În ziua de azi aproape toată lumea se stresează cu dietele, iar tu vrei să te îngraşi?
Mai bine mai gândeşte de 2 ori dacă vrei cu adevărat asta.
Eu te sfătuiesc să mănânci normal şi să-ţi accepţi propriul corp, care nu cred că arată chiar aşa de rău.
Succes!

| ConstiintaTa a răspuns:

Saraca de tine, ce modesta mai esti raised eyebrows. toate fetele sunt frumoase doar ca in felul lor.winkingDaca esti asa frumoasa de ce nu pui poza al avatar cu tine si sa te lauzi?laughingPS: poti da cate voturi de stupid vrei ca nu ma intersecteazawinking!

| MariuZ a răspuns:

Iti sugerez cateva sedinte cu psihologul scolii, cred ca ai o impresie prea buna despre tine. Si inca o chestie: ai 14 ani, abia acum incepi sa cresti si te gandesti ce sex-symbol o sa fii cand o sa iti stergi mucisorii de la nas? Sper sa nu te supere raspunsul meu, dar in loc sa iti irosesti copilaria in fata oglinzii, mai bine iei o doza mica de modestie: face mai bine pe termen lung. Iti doresc multa bafta la infatisare, dar nu uita ca sunt si lucruri mai importante in viata. Bine, asta in functie de modul in care vrei sa iti castigi existenta. Multa bafta!

| HelpMeNow a răspuns:

Nu ai mai mult de 12 ani... big grin

| aTi a răspuns:

Vaiii pai normal ca prefer fetele slabute sa nu incerci sa te ingrasi daca vrei du-te la sala ca sa iti faci forme happy
App de unde esti?big grin

| aTi a răspuns:

Da si mie pm cu id tauhappy my id is funny_badger

| Plague a răspuns:

Ai uitat sa iti mentionezi modestia iesita din comun. Oricum, fetele care vor sa se ingrase sunt aiurite, si in cele din urma ajung sa se planga ca vor sa slabeasca; daca ai picioare subtiri e un lucru bun, doar nu ai vrea butuci. Vrei forme? fa putina sala, dar nu incerca sa te ingrasi, oricum o sa mai cresti si o sa te ingrasi fara sa vrei. Si incearca sa iti dezvolti si alte calitati, nu doar cele fizice. Sunt lucruri mult mai importante decat aspectul, si cand o sa fii mai mare, o sa ajungi la aceeasi concluzie: inteligenta, bunul simt, modestia, bunatatea si intelepciunea sunt calitati mult mai apreciate decat aspectul (aici evident vorbesc de aprecierea persoanelor inteligente, ca daca esti prost obsedat de aspectul fizic, normal ca nu o sa stii sa apreciezi altceva) - degeaba stii canta daca publicul e surd. Nu vreau sa fiu rau, dar la 14 ani ar trebui sa iti faci alte griji, decat cum o sa arati, si ar trebui sa iti cauti increderea si forta interioara in altceva decat in aspect. Sa ai o zi frumoasa, si o viata de evoluare pe plan intelectual...

| Delisha_4359 a răspuns:

Modestia e in floare rolling eyes

ai doar 14 ani. pe la 16, 17 ani poti sa-ti dai cu parerea despre corpul tau.
acum esti mica, o sa mai cresti o sa te ingrasi, o sa slabesti. cine stie

:*

| EleM a răspuns:

Hey Anca, ce coincidenta!
Si eu am 1, 65 si 44kg,la fel de slabuta ca tine, si imi fac griji tot timpul, dar m-ama convins ca mai bine asa si cind vom creste vom si cu forme perfecte decit alea care -poate rid de noi- dar au niste "sunci"...adevarul e ca la mine picioarele sunt cam lungi...si slabute, dar n-avem ce facehappy
Ne mindrim cu ce avem.
Fii tu nu o sa-ti mai faci probleme din asa cevawinking

| roxana_4536 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine! vreau sa ma ingras si eu putin! toti imi spun ca sunt frumoasa dar inaltimea e prea mare decat kilogramele eu am 1, 59 m si am 40 de kilograme!