| Deiia a întrebat:

Hi TPU! :*
Am o intrebare, pentru fetebatting eyelashes
Vreau sa incerc sa ma epilez pe picioare cu zahar.
Doare mai tare ca cu ceara?
[Din cate am citit nu doare asa de tare.]
Fundaa :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare atât de tare precum cu ceară.

Informaţii :

Epilarea cu zahar este o metoda alternativa la epilarea clasica cu ceara, care ofera multe avantaje.

Folosita cu precadere in Orientul Mijlociu, epilarea cu zahar asigura o curatare mai usoara a picioarelor, substanta folosita fiind solubila.
Mai ieftina si mai putin dureroasa decat alte metode, epilarea cu zahar are un efect mai indelungat. Atunci cand parul creste din nou, este mai fin si mai putin.
Cele mai multe femei care folosesc epilarea cu zahar, prefera sa o foloseasca pentru picioare, alte zone fiind de obicei mai sensibile.
Acest procedeu este recomandat in aceleasi conditii ca si epilarea cu ceara: firul de par trebuie sa aiba o lungime de minim 0, 3 cm.

7 răspunsuri:
| AmaliaMocanu a răspuns:

Nu doare mai tare dar nu e la fel de bine ca si cu ceara.Adica iti trebuie foarte muuuuuullt zahar si sa aplici pe o singura zona de mai multe ori.Si plus ca trebuie sa aplici peticele mici ca daca se usuca de tot nu mai dezipesti in veci!

| PeMnMaCheamaPC a răspuns (pentru AmaliaMocanu):

Se risca

| Deiia explică (pentru AmaliaMocanu):

laughing Nici chiar asa..Cu Ceara crede'ma..Clocoteste acolo rolling on the floor

| Aliens a răspuns:

E mai bine cu ceara rolling on the floor si nu, nu iti spargi venele rolling on the floor)))

| PeMnMaCheamaPC a răspuns:

Pai nu st fata dar am auzit ca daca te epilezi cu ceara iti spargi venele...

| JamilaGizeh a răspuns (pentru PeMnMaCheamaPC):

Pe bune? laughing

| PeMnMaCheamaPC a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Poti murii nu face asta rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))000000