| Kwy a întrebat:

Deci. Recent am comandat un hanorac din Asia si din cate am auzit, marimile de acolo nu corespund cu cele din Europa. Am comandat o marime XXL, credeti ca ar corespunde cu XXL din Romania sau ar fi mai mica, mai mare?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să vezi când îl tragi pe tine.

| 4ndr33y a răspuns:

Nu corespunde, pentru fiecare regiune sunt alte dimenisuni dar cu aceleasi denumiri US / EU / China / Japonia / Australia.
XXL din China e un fel de L sau M pentru Europa.

| Totenn a răspuns:

Uita-te si tu la dimensiuni, vezi cat are la umeri, cat are in talie ca trebuie sa scrie undeva