| Yooda a întrebat:

Hiii! Imi puteti spune va rog, cum pot sa fac sa-mi dispara punctele negre si cosurile de pe fata? Cel mai bun raspuns funda + vot love struck.

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Sa-ti dispara punctele negre si cosurile de tot este imposibil. Insa, sunt solutii care ajuta sa mai atenueze aceasta problema a adolescentilor. Iti recomand crema Garnier Pure Active. Trebuie sa te dai in fiecare dimineata si/sau seara. Este foarte buna pentru tenul uscat (este buna si pentru alte tipuri de ten) deoarece nu usuca. Are efect hidratant si matifiant. Ar mai fi crema de la Gerovital care este mai mult pentru cosuri. Aplici putina crema pe cos si lasi noaptea sa-si faca efectul. Nu folosi fond de ten. Acesta nu este o solutie. Acopera imperfectiunile, dar nu le trateaza. Spala-te pe fata cu sapunuri delicate (de la Dove spre exemplu). Demachiaza-te in fiecare seara corespunzator: curatare, tonifiere, hidratare. Produse pentru demachiere: Clean&Clear, Eucerin, Gerovital. Nu stoarce cosurile si nu pune mana pe ele. Mana are microbi si iti pot aparea semne, urme, iritatii sau alte,, minuni". Ceva natural, ar fi gelul de aloe vera. Consuma fructe si legume. Uite si alte solutii naturiste destul de la indemana:
http://sanatate.acasa.ro/......e-865.html
Sper ca te-am ajutat!

| Yooda explică (pentru adorciocolata):

Multumesc foarte mult ! :*

2 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Eu zic sa utilizezi o metoda naturala
maca de argila cu suc de castraveti.in fiecare zi pana dipar su dupa de 2 -3 ori pe saptamana.mie numai cu asta imi trece
argila o gasesti la plafar e ieftina si naturala