| BruneTTe a întrebat:

Ieri m-am vopsit cu Casting Creme Gloss [ ciocolatiu ] deci cu vopsea fara amoniac. Culoarea a iesit parca prea inchisa si nu ma prea incanta. Exista ceva ce as putea face ca sa se duca mai repede? O sa ma spal pe cap in fiecare zi dar mai exista si altceva ce as putea sa fac? thinking

3 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Spală părul doar cât e nevoie, nu în fiecare zi că se degradează firul de păr... Dacă cere spălat în fiecare zi, folosește un șampon pentru copii, at least.

Dacă e prima oară când te vopsești, culoarea se duce destul de repede, după câteva spălări se va mai deschide.

În mare parte nu prea ai ce să faci, dacă vrei neapărat să scapi de culoare, mergi la un salon să îți facă un decapaj, și apoi să aplice culoarea dorită de tine.

| deeutzy a răspuns:

Poti folosii un decolorant...iti va decolora paraul la culoarea ta naturala in concluzie.va sterge vopseaua de par

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. sa nu-ti imaginezi ca daca n-are amoniac e mai putin nociva si ca se duce mai repede.altfel n-ar "rezista la 28 de spalari". Ia citeste compozitia ei, sa vezi ce contine, chiar daca-i. "fara amoniac"!