| amaliacindrea a întrebat:

Imi cade foarte mult par. am aplicat si un tratament de la gerovital cu ulei de ricin vitamina A, B, E si si petrol. dar continua sa-mi cada. puteti sa-mi spuneti vreo solutie? multumesc

Răspuns Câştigător
| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Buna,cel maibine este sa te duci la un dermatolog >.nu incerca tot felul de masti pentru par ca poate agraveaza starea parului. Poti sa folosesti anumite masti dupa ce te cponsulti cu medicul dermatolog

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| Caisuta a răspuns:

Buna! Sa stii ca uleiul de masline este foarte bun.Eu am scapat de caderea parului cu ulei de masline.Inainte sa te speli pe cap, iti dai cu ulei de masline la radacini si lasi circa 15 minute.Te speli bine, nu iti da cu balsam si lasa parul sa se usuce singur. Daca folosesti des placa de indreptat parul, vopsea sau nuantatori atunci acestea ar putea fii cauza pentru care iti cade parulhappy

| KyssOana a răspuns:

Iti spun eu ceva uite id ul meu : oana_95@yahoo.com happy pa

| ChicaIdiota a răspuns:

Poate ai vreo boala.Du-te la un medic sa te consulte.

| floryfloryirina a răspuns:

Buna. incearca tot de la gerovital sampon regenerator sau sapun moale vegelat si la urma o masca de par care o ti in cap 20min. Dupa ce te-ai clatit bine si iti usuci parul ia-ti o solutie si pulverizezi bine pe la radacina parului si te masezi si la urma te usuci iar cu feonu. acest tratament l-am facut eu anul trecut