| WithoutName123456789 a întrebat:

Imi creste barba intr-un mod foarte ciudat,neuniform,spre exemplu, am mai multe fire pe partea stanga decat pe partea dreapta.De cand a inceput sa imi creasca ma barbieresc cu un aparat de ras electric.Mai exact Phillips Series 1000. Un prieten mi-a spus sa ma barbieresc o perioada cu BIG-ul.Se va vedea o schimbare? Daca stiti alte metode pentru a-mi face barba sa creasca uniform, va rog sa mi le spuneti.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barba nu are legatura cu ce folosesti big sau aparat.

Poti folosi Derma roller 0.5mm care iti stimuleaza producerea de colagen si avantajeaza si cresterea parului.

Sau chiar minoxidil.
Dar dureaza luni intregi pana parul se maturizeaza si devine Gros.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Creste pe dracu, bine, creste daca ai 18 ani, daca ai 24 25... asta iti e barba.La mine e ne uniforma, pe buza de jos nu imi creste gram de par laughing ciocu meu e o tenta spre blond saten, eu sunt castaniu, barba restul mie neagra.Dar ce sa facem asta e laughing asa ca acceptati big grin podoaba, natura e de vina

| sierra1 a răspuns:

"sa ma barbieresc o perioada cu BIG-ul.Se va vedea o schimbare?"

nici vorbă, numărul de rădăcini (fire) nu e dat de brandul aparatului de ras

| Ineys a răspuns:

Neuniform insemnand ce? Mai des intr-o parte sau mai lung?
Daca e mai des nu prea ai ce-i face, doar sa ma astepti si sa speri ca va deveni si in cealalta parte la fel de des. Daca e mai lung, inseamna ca aparatul tau are o problema ( probabil legata de forma fetei tale ) si nu taie firele la fel de bine in partea cu pricina.

| Iulian_Costyn_1997 a răspuns:

Și eu am aceeași problema, faza e ca la mine nu prea creste. mai deloc

| Loveislove005 a răspuns:

Nici mie nu imi crestea uniform, in staga aveam mai mult par iar in dreapta mai putin. Eu folosesc Gillette, cu timpul o sa iti creasca uniform, te maturizezi incet.