| bibiicaaa a întrebat:

Imi dati si mie o idee de coafura pentru banchet?:d Am parul mediu si cret. Nu vreau sa-l indrept sau sa-l prind tot. caut ceva mai elegant si mai lejer. Idei?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Zapa12 a răspuns:

Poti sa-l dai cu putina spuma si sa iei suvitele de pe ambele parti din fata si sa le prinzi la spate. Apoi cu parul din spate poti sa maschezi cleme foarte simplu doar punadu-l peste ele.

Mie mi se pare draguta ideea si cu fundita, poti sa-ti faci una micuta pe o parte si cu parul cret o sa arate foarte dragut.
Uite aici un tutorial, mie mi se pare foarte simplu elegant dar si fresh in acelasi timp.
http://www.perfecte.ro/......elion.html

| bibiicaaa explică:

M-am uitat adineauri.dar nu am gasit prea multe.