| anu_7936 a întrebat:

Imi puteti da niste tratamente naturiste pentru cresterea rapida a parului dar sa die ceva usor! funda cea mai folositoare

Răspuns Câştigător
| Căpşunnă a răspuns:

Buna!
tratament cu ulei de ricin
O masca formata din ulei de ricin, ulei de masline, ulei de migdale, o fiola cu vitamina A si o fiola cu vitamina E, aplicata pe par timp de 30 de minute poate face minuni. Nu numai ca iti va ajuta parul sa creasca mai repede, dar il va hidrata intens. Trebuie sa ai grija doar sa samponezi bine parul la final pentru a curata orice urme de ulei sau grasime.
SAU
http://www.bien.ro/......at-acasa,2
SAU gasesti la farmacie un sampon dar costa in mare 100 lei si mai bine naturist! FUNDITA:x?

6 răspunsuri:
| Honeybunny a răspuns:

Iti pui de seara pe dimineata sau intr'o zi daca stai acasa toata ziua niste ulei de ricin la radacina parului.

| Yuly_5795 a răspuns:

Aplici ulei de masline pe par si il invelesti cu un prosop si il tii asa vreo 30 min apoi te speli pe cap functioneazabig grinFunda?

| Minnie_2408 a răspuns:

Uleiul de ricin cu jumatate de ora inainte de spalarea parului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca gasesti la intrebari frecvente; tratamente minune pentru; cresterea parului,slabire rapida,ingrasare rapida,incretirea parului,ingrasarea parului,cine l-a facut pe Dumnezeu,daca adam avea buric, cum sa fac sa-l uit, treaba cu piatra mare si grea pe care n-o poate ridica dumnezeu...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca gasesti la intrebari frecvente; tratamente minune pentru; cresterea parului,slabire rapida,ingrasare rapida,incretirea parului,ingrasarea parului,cine l-a facut pe Dumnezeu,daca adam avea buric, cum sa fac sa-l uit, treaba cu piatra mare si grea pe care n-o poate ridica dumnezeu...cine a fost primul, oul sau gaina, etc.

| tencurci a răspuns:

Am inteles ca uleiul de masline sau laptele dupa ce faci baie la cap. ajuga la cresterea mai rapida. doar putin masat capul si pe urma clatit. nu am incercat, dar am inteles ca ar avea rezultate bune