| ryxxGiz a întrebat:

Imi puteti recomanda niste diete/regimuri de slabit care chiar sa dea rezultate? Thx.

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ziua I : Legume + 2L Apa Plata
Ziua II : Fructe + 2L Apa Plata
Ziua III : Legume + Fructe + 2L Apa Plata
Ziua IV : 3 Banane, 1 Dimineata, 1 Pranz, 1 Seara + 2 Salate, Pranz 1, Seara 1.
Ziua V : Iaurt + Lapte Degresat + Branza Vaci - NU BEI APA, BEI LAPTE IN LOC DE APA!
Ziua VI : 3 Salate, 1 Dimineata, 1 Pranz, 1 Seara + 2L Apa Plata
Ziua VII : Legume + Fructe + 2L Apa Plata
Legume - Cate Vrei
Fructe - Cate Vrei
Salata - Rosii & Castraveti, cu putin ulei si otet!
Asa acu daca tii regimul asta o sa scapi de 7 Kg! La mine a mers!

| Roxandra17 a răspuns (pentru Azµre):

Nu poate trai doar cu apa legume su fructeoh go on nu e buna varianta asta mai ales daca ai mai putin de 18 ani cand inca esti in perioada de crestere, asa am facut si eu 1 luna apoi au inceput sa apara simptome ca mi-a slabit tot organismul si ameteam mereu apoi am consumat in fiecare zi un pranz consistent si m'a ajutat si am si slabithappy

| Azµre a răspuns (pentru Roxandra17):

Pai regimu ala e de 1 saptamana atat nu il tine mai mult laughing eu l-am tinut 7 zile atat.
A cerut un regim i-am dat nu stiu cati ani are si ce vrea la urma, urmei.
Eu unul nu sunt de acord cu regimurile la varste fragede, am incercat am explicat de atatea ori pe TPU dar ma dau batut de aceea i-am si dat regimu asta acum.

| ryxxGiz explică (pentru Azµre):

Multumesc foarte mult pentru raspuns.Am 16 ani si mi-am dat seama ca este doar pentru cateva zile nu mereu acelasi regim. Vroiam doar cateva sugestii ceea ce am si primit.So you know...thx

| AmanoYuno a răspuns:

Dieyta sfintei furculite:))nu glumesc deloc chiar exista:)
uite:
http://www.ziare.com/......ta-1111295

sper ca te-am ajutat:)eu am incercat aceasta dieta si merge.sl; abesti in jur de 2 kg pe saptamana

| msweety a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa tii dieta neaparat, doar sa mananci sanatos, cat mai mult sport, cat mai multe salate de sezon...

| Fr3shb0y a răspuns:

Nu mananci dupa ora 6...

| Roxandra17 a răspuns:

Buna am 14 ani si tin si eu dieta. Sa iti excluzi total dulciurile si sarea din alimentatie, dimineata mananca niste cereale cu lapte, poti adauga si miere, sau o omleta cu o salata de rosii fara sare, la masa o supa dietetica si carne de pui gatit in foarte putin ulei cu o salata de legume, apa nu ai voie sa bei exact dupa masa si nici inainte de masa deorece iti diluezi sucurile digestive, bea 2 l de apa pe parcursul unei zile, iar la 6-7 seara un iaurt cu 1.5% grasime sau un fruct sau ceva usor, cam atat. Gandeste pozitiv si o sa reusestihappy eu am slabit 8 kg dejabig grin. succes te pup :*

| lovedubstep a răspuns:

In primul rand nu fa prostia de a nu mai manca, dupa aia poti incepe sa mananci echilibrat:1. dimineata: Mananca ceva usor, de ex: un bol cu cereale, un sandwich, 2 ochiuri, etc.
2. dupa-masa:Mananca o supa si felul 2, sunt multe variante, practic mananci ce vrei
3.Seara: Mananca ceva usor, de ex: paste, cereale, sandwich, salata de fructe, etc.
Si nu uita sa mai faci si miscare cel putin 30 min pe zi e de ajuns
Daca reusesti sa faci astea vei avea un corp de invidiat si in plus vei manca mai bine...si eu am facut-o la mine a mers
BAFTA!

| lovedubstep a răspuns:

PONT: Seara mananca cu 2 ore inainte sa te pui sa dormi (PS: nu trebuie fix 2 ore poti si o ora jumate cel putin)