| ClassyAndSassy a întrebat:

Imi puteti spune doua lucruri?
1.Care vor fi cuplurile de la final in Violetta?
2.Ce se va intampla la final in Violetta?
Violetta de la Disney Channel.

48 răspunsuri:
| lunathemoon a răspuns:

1.In Violetta primul sezon la sfarsit Vio va fi cu Tomas, in Violetta2 va fi cu Diego, Leon cu Lara si Tomas va pleca, dar nu stiu de ce.
2.la primul sezon va pleca in ala tara cred ca din cauza ca German e arestat si se intoarce in Violetta2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti spun sigur, pentru ca am privit serialul tot sezonul 1 si jumatate din sezonul 2. Deci la prima intrebare: 1) Violetta-Leon pana cand in sezonul 2 apare Diego si le strica relatia, 2) Maxi cu Naty 3) Angie si tatal Violettei si nu mai stiu, mai era cineva, dar nu-mi mai amintesc. Apoi, tatal Violettei afla de spectacol si ii interzice sa se duca, iar Violetta descurajata deja nu incearca sa se mai certe, iar Angie i-a pus li Gherman ceva, un fel de flash in geanta lui Gherman si el acolo a auzit cum canta Violetta si a dus-o la spectacol unde a cantat pe scena, iar tatal Violettei era cu Angie, adica nu au zis oficial, dar...asa parea, Tomas pleaca in Spania pentru ca a primit un contract de la o casa de discuri, ceva legat de muzica, Violetta ramane cu Leon, Ludmila devine prietena Violettei, iar pe Gregorio l-au dat afara pentru ca a incercat sa saboteze spectacolul. German era cat pe ce sa faca nunta cu Jade pana cand Violetta a fugit de la nunta si apoi el si-a dat seama, dupa ce a plecat Olga si Ramalio si Violetta nu vorbea cu el, ca nu o iubeste pe Jade. Lui Matias si Jade le cumpara un apartament si ei se muta acolo.Deci la final totul e bine, dar problemele se incep iar in sezonul 2, cand apare Diego. Sper ca te-am ajutat happy

| Fly2Sky a răspuns:

Va dau un sfat :
uitati-va pe Wikipedia

| ღCARMELAღ a răspuns:

Cuplurile de la sfarsitul sezonului 2:
Violetta-Leon
Diego-Ludmila
Francesca-Federico
Maxi-Naty
Herman-Angie
Leon o cere in casatorie pe Violetta

| Sanziana00 a răspuns:

De unde sa stim? Uita-te :*.

| Tudor_Maia_1977 a răspuns (pentru Sanziana00):

Farteliocar hodert nabi

| Ciocolina a răspuns:

Iit spun sigur care sunt cuplurile de la sfarsitul sezonului doi: Vio si Leon; Fede si Ludmila; Brodwey si Cami; Maxi si Naty; Ramallo si Olga; Marco si Fran.
La finalul sezonuli 2, la sfarsitul show-lui de final de an, Vio si Leon se saruta!
Uita-te pe plylist-ul meu ca sa te confirmi.

| DontDifferent a răspuns:

Uite cel mai important angy ii da lui german(tatal violetei) un m3player si asculta o melodie, atunci german isi da seama ca are vocea mamei sale si o lasa sa cante

| xDirectioner5 a răspuns:

Deci. tu ai vazut ce se va intampla. dar chestia e ca : In sezonul 2 nu e cum zic unii. adica Diego cu Violetta si Leon cu Lara! Nu! Leon va veni cu Lara la o petrecere, iar Diego cu Violetta, Leon da peste Violetta, isi zic ceva. si Leon se uita in ochii ei si-i zice : ''Te iubesc iubirea mea'' ( te amo mi amor ) ori ceva in genul si o saruta in fata tuturor. Violetta se va desparti de Diego pentru ca i-a aflat planul care-l are cu Ludmila. si Lara se va despartii de Leon si totul va fi-nregula! happy

| Anonimacuprobleme a răspuns:

Buna msunt incantata ca iti place acest serial in cateva min incepe deci iti spun rapid din cate m-am gandit... eu zic ca vio cu tomas vor fi un cuplu angi cu tatal violetei si ceilanti sincer nu m-am gandit asa in final m-am gandit eu ca angi va spune adevarul si cred eu ca daca nu va fi angi cu tatal lui vio un cuplu cumva va aparea maria ( mama naturala a violetei) si propabil ca vor spune ca a fost o convuzie sau cel mai amuzant laughing cum s-a intamplat si in iubiri secrete va fi un vis de al violetei laughing acum sper ca te am ajutat dar e 17 : 54 si la 18:00 violeta deci fuga ppaaa :* BFT in continuare! 1

| Alinamark a răspuns:

Violetta si Leo, chiar am gasit si un joc dragut cu ei http://www.xjocuri.ro/jocuri-disney/6996/violetta-si-tomas-si-leon-puzzle sunt personajele mele preferate.

| violetainromana a răspuns:

Buna! Aici ai raspunsurile exacte!

1.Violetta ramane cu Tomas, pana ce el pleaca in Spania in Violetta 2, Maxi va ramane cu Naty,Camila va ramane cu Brodway,iar Francesca, Ludmilla si multi altii raman singuri, o daa, iar Braco cu Mara, vara lui Maxi!

2.La final Ludmilla se face buna,iar Vio si Naty o iarta,copii si Rafa Palmer vor canta ''Ven y canta'',Vio,Cami si Fran vor canta ''Junto a ti'' si vor canta ''Ser mejor'' cu totii,Violetta afla ca Angie e matusa ei,iar,intr-un final afla si German si suparat vrea sa plece cu Violetta, iar ea isi ia ramas bun de la toti plangand, mai ales Tomas si Francesca, dar la mijlocul drumului Vio se opreste sa isi ia un suc si aude niste copii la tobe si incepe sa cante si sa danseze, iar tatal ei o vede si i se face mila de ea si Vio si Tomas se vor saruta! Funda?

| scrisy23 a răspuns (pentru violetainromana):

La final ludmila nu se face buna, am aflat ca in sezonul 2 ea va incerca sa o dea afara pe vio dintr-un cuncurs!

| violetainromana a răspuns:

1.Maxi si Naty
Vio si Tomas
Leon-
Ludmilla-

Camila-Brodway
Francesca-
Andres-
Napo-
Braco-
Jade-
German-
Angie-

2.Violetta este ieratat de taatall sau ca a mintit sis e duce la final la show! Se saruta cu Tomas
Leon si cu vio raman prieteni!

| RebelaDeLaRadio a răspuns:

La sfarsitul sezonului 1 din cate am vazut nu va ramane cu Tomas sau Leon, in sezonu 2 ea va pleca intr-o vacanta si cand se va intorce o sa faca tot ce ii sta in puteri sa fie cu Leon, dar se vor complica lucrurile din cauza lui Diego si Lara.Vio se va saruta(accidental, bineinteles) cu Diego, Leon vede si se desparte de ea.Lara prinde acesta ocazie si va fi cu Leon, ma rog se vor saruta la Studio 21 si Ludmilla o ia pe vio si o sa vada si Vio acel sarut, ma rog o sa se mai sarute de cate va ori... Diego o sa se dea la Vio in continuare pana cand Vio cedeza si o sa fie cu Diego(nu l suport ) si cam atat deocamdata. Asta o sa se intample pana la ep 40, iar restul nu stiu dar am citit undeva ca sezonu 2 va avea 80 de episoade si ca se pune in plan sa se faca si sezonu 3. Daca se face si sez 3 ce se va mai intampla se va intoarce Tomas? Va tin la curent daca mai aflu ceva

Funda?

| scrisy23 a răspuns:

Violetta- cu nimeni, chiar daca s-a sarutat cu tomas
camila- brodwey
naty- maxi
si cam atit.
la sfirsit tatal violettei o lasa sa mearga la studio

| Larisa_Rotar_1995 a răspuns:

Buna. Eu m-am uitat la tot sezonul si acum sunt la urmatorul. In primul violetta nu ramane cu niciunul, deoarece spune ca are timp. Tomas pleaca in Spania si LEON ramane. De asemenea pleaca si Vilu, dar se intoarce in sezonul2. Aici apare un nou baiat pe nume Diego ( urat). Vilu nu mai este impreuna cu Leon desi se iubesc foarte mult. Apare si un iubit pentru Fran Marco. Sper ca te-am ajutat

| JIStefania a răspuns (pentru Larisa_Rotar_1995):

Da si in sez doi Leon o are ca iubita pe Lara.

| Buu_Andrea_1995 a răspuns:

1. Vio va fi cu Tomas, GERMANCU va fi cu Angie, Maxi cu Nati
2.VIO va fi cu Leon, Giego cu Lara, Cami cu Maxi, Fran cu Marco, si cam atat stiu pa va pup

| Buu_Andrea_1995 a răspuns:

1. Vio va fi cu Tomas, GERMANCU va fi cu Angie, Maxi cu Nati
2.VIO va fi cu Leon,Giego cu Lara, Cami cu Maxi, Fran cu Marco, si cam atat stiu pa va pup

| Buu_Andrea_1995 a răspuns:

1.vio-tomas
leon-singur
cami-browdyy
2.vio-leon
diego-lutmila
francesca-marco
cami-maxi
nati-federico

| Karynamaria a răspuns:

Violetta-Leon
Francesca-Marco
Maxi-Camilla
Ludmilla-Federico

| LauraPaty a răspuns:

Tocmai am vazut pe internet ultimul episod (ep 80) din Violetta sezonul 2, era in spaniola dar tot am inteles. Iti spun ca se afla ca diego este fiul lui gregorio si ca a facut un plan cu ludmila impotriva violettei si vio a aflat si s-a despartit de el, naty a ramas cu maxi iar ceilalti nu prea am inteles cine cu cine a ramas. la spectacolul de sfarsit de an leon i-a facut o surpriza violetei si l-a adus pe tatal ei la spectacol si a cantat la pian, lara s-a despartit de leon si chiar la sfarsit leon si cu violeta s-au sarutat si au dat de inteles ca au ramas impreuna. Si asa s-a terminat Violeta2. ( s-ar putea sa urmeze si violetta 3!)

| JIStefania a răspuns:

Cuplurile vor fi: Naty si Maxi(dar in sez 2 Maxi se saruta cu Cami) Leon si Vio(Dar in sez 2 vine Diego love struck si Lara si vor complica tot)
In sez 2 Brodwey va fi cu Cami

| Ionut_Nica_1990 a răspuns (pentru JIStefania):

Unde pot urmari sezonul 2?

| JIStefania a răspuns:

A si am uita Herman afla ca Vio merge la Studio 21 Si Herman va fi cu Angi

| Faierfall a răspuns:

Uite cele mai importante momente de la final Episodul 70 Vio afla ca Angie este matusa ei si este foarte suparata pe ea. Tot in ep.70 angie este trista din cauza suparari violettei si il imbratiseaza pe German care devine un pic confuz :) din cauza ca aceasta nu prea voia sa dea atentie sarutului din ep.67-68. Ep.73-74 angie se preface ca a fost lovita de usa ca sa fie chit cu German din cauza ca si el a facut ceva asemnator iar el incearca s-o sarute pentru ca sa-si revina. Dupa ce si-a revenit German a sarutat-o pe angie si au recunoscut ca se iubesc intr-un fel sau altul, dar asta a durat putin pana ce german cu ajutorul fratilor cei rai jade si matias a aflat ca angie e matusa violettei si sora mamei acesteia. El crezuze ca s-a folosit de el pentru. ca o iubea ca sa se razbune pentru. ca a luat-o pe vio dupa moartea mamei ei. in EP.78 cam asa german afla de studio si Violetta e foarte trista. In ep.79-80 Violetta si tomas se saruta si sunt impreuna pana ce el pleaca.Iar la final angie isi ia ramas bun de la vio si German si il imbratiseaza, dar atunci a bagat in bagajul lui German un mp3 player cu melodia violettei ''En mi mundo'' si pe drum a ascultat-o iar vio merge sa cante in show. Si e grozava apropo! In Violetta 2 German si angie se despart si El va fi cu Esmeralda Angie se va indragosti de Jeremias care e German deghizat si nimeni nu stie. Ramallo e gelos fiindca Olga se marita cu un altcineva nu am inteles cum il cheama. Vio se desparte de Leon si va fi cu Diego iar Leon cu Lara. Francesca cu Marco. Maxi si nati se despart si el se saruta cu Camila. asta epana in ep.40 din Violetta 2 le gasesti aici http://capitulosdevioletta.com/page/7/

| Ann2000 a răspuns:

Vio va sfarsi cu leon, diego parca cu ludmila maxi cu cami fran cu marco si andres cu ema (fata guvernetorului orasului Buenos Aires) in sez. 2

| RobertaStefanya a răspuns:

Buna..eu am vazut ultimul episod (episodul 80) in spaniola dar mi-am dat seama de ce s-a intamplat:
-tatal lui violetta afla despre tot:studio, ca ii place muzica, ca angie e matusa ei..si vrea sa plece cu ea
-naty si maxi sunt impreuna.iar ludmila incearca sa-i desparta
-copii de la studi organizeaza un spectacol pe o scena mare
-violetta isi ia ramas bun de colegii de la studio..pleaca suparata si aluneca in ploaie ca in ep 1...tomas o prinde si se saruta (tocmai in ultimul episod)
SI SE MAI INTAMPLA MULTE...MAI BN DECAT SA-TI EXPLIC UITE TOATE EPISOADELE DIN VIOLETTA DAR CELE CARE NU AU APARUT INCA LA TV SUNT IN SPANIOLA:
http://www.desene-animate-online.net/......1d6ad.html
SPER CA TE-A AJUTAT... FUNDA?

| xMee a răspuns (pentru RobertaStefanya):

Aia nu-i spaniola, este franceza. rolling on the floor)

| Marymarilena a răspuns:

1.Cuplurile din violetta 1 sunt Tomas si violetta dar tomas pleaca in sezonul 2 iar in sezonul 2 violetta si leon apare un tip diego ca eu ia pe violetta lui leon si apoi ei se despart fiindca diego facea un complot cu ludmila si se intoarce la leon iar leon se desparte de una lara si se impaca cu violetta 2.In final de violetta 1 o lasa german pe violetta sa cante iar doi vom trai si vom afla cam ce am zis eu la 1 FUNDA?

| elsafrozen a răspuns:

1.Violetta si Tomas, Maxi si Naty si Cami si Brodway
2. Tatal lui Vio vrea sa o duca in mijlocul desertului,dar cand isi i-au raman bun(german si Angie),Angie ii pune un stic cu melodia,, En mi mundo", el il asculta, iar in loc sa o duca la aeroport o duce la spectacol.
Se canta,, ser mejor'' si atunci se termina

| casicasi13 a răspuns:

Buna la final cuplul cel mai mega impotant va fi leonetta deoarece ei doi se vor saruta la show-ul de sfarsit de an si ramallo si olga se vor saruta vio si diego se despart lara se desparte de leon

| 002010102010 a răspuns:

Cuplurile vor vi : Brodway si Camila. Marco si Francezca. Federicosi Ludmila.Maxi si Naty. Leon si Violeta

| Mihaela_Adriana_1998 a răspuns:

1.Vio va fi cu leon
2.Vio va pleca din nou dar in sezonul 2 se va intoarce iar