| Ahlexxa a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum sa ma machiez de revelion pleasee? Am 14 ani si o rochita neagra, cu putin argintiu, un sacou si pantofii tot negrii. Dau funda! mersii:*

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

La ochi te poti da cu un fard de pleoape mov sau roz deschis si cu un contur de ochi negru. Foloseste putin blush roz si un luciu de buze discret. Sper ca te-am ajutat si distractie placuta de revelion!

6 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Mie imi place acest model http://www.youtube.com/watch?v=DDuq1h6wx8M
are mai multe video uri de make up!:D important e ca e tutorial.

| didi12 a răspuns:

Pai tu nu ne-ai spus ce era mai important, si anume culoarea ochilor tai.In schimb, ne-ai spus culorile hainelor in care te vei imbraca. Daca crezi ca machiajul trebuie sa ti-l faci in functie de culoarea hainelor, foarte rau.Niciodata sa nu-ti asortezi machiajul cu ceea ce esti imbracata.Scrie pe google "machiaj pentru ochi..." si pune culoare ochilor.Vei gasi video-uri si link-uri destule.Totusi,ce-ar fi sa ne zici ce culoare au ochii tai, pana la urma?big grin

| Ahlexxa explică (pentru didi12):

Caprui-verzui happy

| didi12 a răspuns:

Uite aici http://www.TPU.ro/......cercat/.Am citit si eu raspunsurile, si mi se par bune, mai ales ca e din experienta celora care au ochii ca ai tai.

| AlescandraM a răspuns:

Avand in vedere ca ai 14 ani... ar merge mai mult un macheaj natural. fond de ten. pudra blush. si rimel si pe buze ruj nunate de roz.

| Anne_3522 a răspuns:

Ai putea sa iti dai cu tus negru pe partea superioara a ochilor.si sa iti dai la ochi cu auriu sau argintiu... un fond de ten care sa nu iti incarce fata ci sa te faca sa pari cat mai naturala si un pic de blush.