| Sabina_1904 a întrebat:

In a 9-a pot purta tocuri? Am vazut majoritatea fetelor purtand conversi, cizmulite fara toc, balerini etc insa mai sunt si cateva fete care poarta tocuri.plus ca de asta elevii mai si alearga se distreaza in pauze... Tin sa mentionez ca am o inaltime de 1, 68 cm si 55.7 kg. Vreo sugestie? Sa port tocuri sau nu?

Răspuns Câştigător
| ayacata a răspuns:

Tocurile le porti daca esti pregataita. Poate acele fete pur si simplu nu pot sa poarte tocurie(nu sunt obisnuite li se umfla picioarele sau incep sa le dor). Daca poti sa stai mai multe ore pe tocuri fara sa te doara bravo tie. Eu sincer (sunt tot in a 9) n-as purta tocuri deca la cizme si ala nu forte mare. Daca vrei sa porti le poti purta.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine nu. Mai asteapta macar vreo 2-3 ani. O sa arati ciudat si, in plus, o sa te doara spatele mai tarziu.

| Denisa a răspuns:

Eu port. Ador tocurile. Le port din clasa a 9-a. Iti sugerez, in cazul in care vrei tocuri pentru scoala sa iti cumperi botine, le poti purta si daca ploua, si sa fie neaparat cu platforma, asa vei avea mai multa stabilitate la picior si sunt mai comode.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spui ca ai 1, 68 m, nu vad de ce ai avea nevoie de tocuri. sunt intr-a 10-a, am 1, 60 m si ...chiar nu ma tenteaza sa port. mama mea are dureri de picioare f mari cand poarta tocuri. daca e sa te duci la o zi de nastere, o petrecere, un banchet, o nunta ceva, merge. dar la scoala nu se merita, sincer. tocurile, de cele mai multe ori, iti dau un aer de eleganta. eu ma consider un copil, si nu vreau sa par eleganta la varsta mea.^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poti purta tocuri. dar ai grija sa nu te impiedici.vezi nu prea inalte ca profele din ziua de azi sunt nebune rau de tot!