| CandyDay a întrebat:

In vacanta de iarna m-am tuns scurt si imi placea foarte mult, dar am vazut o poza in care aveam parul lung si imi pare rau acum. Ce imi recomandati ca sa-mi creasca mai repede parul si cam cat ar costa? ( nu vreau extensii )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maseaza scalpul cu ulei de ricin(il gasesti la orice plafar, chiar si la unele si costa in jur de 3 lei sticluta de 25 ml)si lasa-l sa actioneze 30 de minute-1 ora,dupa care spala-te pe cap cu sampon, de doua ori, si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana.Numai bine.

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Nu poti sa faci parul sa creasca mai repede laughing
Este imposibil.Singura solutie e sa iti pui extensii, dar daca nu vrei...va trebui sa astepti.
Este important sa nu folosesti placa de intins parul, feon sau alte produse din comert.Toate acestea distrug parul.Asa nu o sa creasca rapid, din cauza lor.
Iti recomand sa folosesti un sampon pe baza naturista, iti va face parul mai bine.

| jadir a răspuns:

Ai rabdare creste el, nu?

| DianaScorpio a răspuns:

Te sfatuiesc sa ai rabdare si sa astepti sa creasca natural. Exista pastile pentru cresterea parului dar ma indoiesc ca sunt si sanatoase.
Din cate am auzit uleiul de ricin ajuta la cresterea parului (pe langa alte beneficii), insa nu l-am incercat niciodata. Mai intereseaza-te in legatura cu el.

| Papucinii a răspuns:

Incearca o masca cu ulei de ricin.E destul de greu deoarece uleiul e foarte gros si...uleios.normal, dar e sanatos si ajuta la crestre si indesire.