| ℓDℓ a întrebat:

Intrebare pentru fete : Ce culori se potrivesc cel mai bine ochilor verzi?(machiaj, haine etc)

Răspuns Câştigător
| Ancuta59 a răspuns:

Buna! pentru ochi ca fard iti sugerez:
-auriu deschis, vanilie
bej, crem, gri deschis, alb scoica
roz pal, lila deschis, corai, piersica
alb cu irizatii galbui, lila sau roz.
Ca machiaj :

poti alege ca fard nuante de verde, iar la coltul interior al ochilor nuante de bej si alb
un iluminator violaceu pe arcada intins in mod egal si o nuanta mai inchisa, de exemplu mov, in pliul ochilor va conferi un efect puternic ochilor verzi
pentru un machiaj mai special, opteaza pentru nuante de maro si bronze aplicate pe o baza bej
pentru un look romantic, aplica un machiaj smokey eyes cu nuante sidefate: violet, lila, gri, bej
http://www.youtube.com/watch?v=xM8DyksCxvM&feature=player_embedded (poti sa te uiti la filmuletul asta)
Hainele in nuante de verde, kaki, turcoaz, verde lamaie dar depinde si de culoare parului tau:D App imi plac muult ochi verzi : Ochi verzi niciodata sa nu'i crezi :)). Bafta

3 răspunsuri:
| xKathrinexD a răspuns:

Niste culori care iti fac ochii sa iti iasa in evidenta... Alb, roz, maro-cafeniu, crem, portocaliu, corai si negru.

| Ancuta59 a răspuns:

Ms:*