| Catalina_6831 a întrebat:

[intrebare pentru fete]... fetelor ce metode mai naturale stiti pentru scurgerile vaginale? am 16 ani si ma deranjeaza foarte tare fiindca ma patez mereu. vreo solutie? merci:*

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Scurgerile vaginale sunt de obicei normale.Cand ele isi schimba textura,mirosul,culoare este un semn de atentie ca ceva se intampla in corpul tau (infectie urinara, candida, dezechilibru hormonal ). Deci sunt normale si chiar folositoare. Pentru a evita sa te patezi folosesti un proteslip si schimba-l de cate ori ii nevoie si tine-ti sub supraveghere scurgerile pentru orice schimbare.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acele scurgeri vaginale sunt fiziologice dacă nu ai mâncărimi, jenă la micțiune, miros neplăcut, culoare galben verzui, etc! Se numește leucoree sau poale albe iar în perioada de ovulație este mai abundentă având consistența albușului de ou.
Folosește absorbantele zilnice!
Pa, pa.

| AlexandraCroft a răspuns:

Protej-slipurile sunt foarte la indemana si de asemenea foarte ieftine se gasesc la magazine si supermarketuri.happy

| whatevernvm a răspuns:

Nu ai ce sa le faci, daca iei tot felul de prostii te strici, mai bine ia-ti protej-slipuri...ca Descreet sau cum se scrie...nu te vei mai patahappy