| CrazyGirl05 a întrebat:

Va rog nu ma judecati sau nu radeti pentru intrebarile pe care le pun! Multumesc! Deci intrebare pentru fete: Stiti voi, adica logic ca stiti ca inainte de ciclu iti vin scurgerile vaginale, acum intrebarea este, dupa cat timp dupa venirea scurgerilor vaginale iti vine ciclu? Ca sa stiu si eu! Mie mi-au venit scurgerile vaginale si nu stiu cand o sa imi vina ciclu! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| elenis85 a răspuns:

Te referi la primul ciclu menstrual?! daca da, pai nu se stie cu exacitate, difera de la persoana la persoana, dar la inceput o sa ti vina o luna si e posibli 2 sa nu ti vina si tot asa pana se regleaza( nu neaparat dar se mai intampla deci sa nu te panichezi) iar dupa ce ti vine prima menstra numara 28 de zile si asa stii pe urma cand si cum o sa ti vina normal e din 28 in 28 de zile daca e o zi, doua in plus sau in minus sa nu te sperii iar e normal. cat despre intrebarea care ai pus o numai corpusorul tau stie raspunsul.

| CrazyGirl05 explică (pentru elenis85):

Da, ma refer la primul ciclu! Inca nu mi-a venit, dar mi-au venit scurgerile vaginale de mai mult de o saptamana SmiileDeea! MS pentru raspunusri, inca mai astept, apoi dau funda!

2 răspunsuri:
| SmiileDeea a răspuns:

Cam dupa o saptamana. Sh mie mi.au venit scurgerile si la o saptamana mi.a venit ciclul.