| xDyanne a întrebat:

Lacurile de la farmec sau uleiul de racin sunt mai eficiente penrut cresterea si intarire unghiilor?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu lacurile de unghii sunt eficiente, ci întăritorul de unghii de la firma aceasta.
Uleiul de ricin este bun, însă trebuie să îl aplici în fiecare seară, și să masezi unghiile cu grijă, timp de 5-10 minute.
Întăritorul de unghii se aplică în fiecare zi, timp de o săptămână, iar după aceea de 2/săptămână, însă este mai ușor de folosit în sensul că arată ca un lac de unghii, și se aplică ca unul.
Ai mare grijă să nu-ți tai cuticulele înainte de a-l folosi, căci conține formaldehidă și o să te usture foarte tare.
Uleiul de ricin se găsește la plafar și costă în jur de 3-5 lei, iar întăritorul se găsește în orice supermarket/magazin de cosmetice, și costă 5-8 lei.
Baftă!

4 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Uleiul de ricin e bun

| fustiteTUTU a răspuns:

Balsam pentru intarirea unghiilor la 8 ron http://www.softnails.ro/......iilor.html

| anamaria06 a răspuns:

Daca te referi la tratamentele pentru unghii sunt bune. si cele de la oriflame sunt bune. uleiul de ricin se foloseste pentru cresterea parului, iar pentru intarirea unghiilor si cresterea lor sanatoasa poti folosi ulei de masline. incalzesti uleiul si stai cu unghiile in el(zilnic daca poti), dupa cateva zile o sa vezi rezultate.

| nyko06 a răspuns:

Poti folosi lotiunea Ada de la farmec pe unghiile curate fara, baza de unghii cu siliciu de la oriflame si cum ti-a zis anamaria06 cu ulei de ricin happy.