| bleakk a întrebat:

Lamuriti-ma si pe min in legatura cu ULEIUL DE MASLINE.Este bun si ca protectie impotriva razelor solare cat si pentru un bronz frumos? funda.

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Pentru bronz este bun însă nu-l poţi folosi să te protejezi de razele solare.
Pa-pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu e bun pentru protectie.

| pietrean a răspuns:

Nici una nici alta! Uleiul de masline este minunat pentru piele, reusind sa hidrateze si sa-i ofere o multitudine de vitamine si minerale, dar nu este suficient de puternic sa actioneze precum o lotiune de protectie solara. Uleiul de catina asociat cu lotiunea de plaja cu factor de protectie adecvat, te poate apara de efectele negative ale razelor solare.

| pietrean a răspuns:

Poti folosi uleiul de masline, dupa ce faci dus:hidrateaza piele, nu da voie pielii "sa se exfolieze"dupa ce ai stat la plaja.

| pietrean a răspuns:

Nu ti-a placut nici-un raspuns?

| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru bronz e ok, dar nu protejeaza impotriva radiatiilor solare.Cauta o crema cu factor de protectie 20-30.