| beautymk a întrebat:

Cat este de importanta protectia impotriva razelor solare? Ce folositi pentru asta?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Este foarte importanta. In primul rand, din cauza radiatiilor solare poti sa faci cancer la piele. Daca stai prea mult cu capul neacoperit in soare, faci insolatie. In al doilea rand, daca te arde soarele, te ustura foarte tare pielea timp de vreo 2-3 zile. Depinde de pielea ta, de ten, daca e mai alb sau mai inchis. Eu am tenul mai inchis de fel si nu sunt atat de sensibila, in schimb fratele meu are tenul foarte deschis si se arde imediat. Eu folosesc ulei cu factor de protectie mai mic si betacaroten, insa cei cu tenul mai deschis ar trebui sa foloseasca crema de plaja cu un factor de protectie mai mare.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru sănătatea pielii printr-o hidratare optimă şi prevenirea cancerului de piele care face tot mai multe victime.
Cel mai recomandat este cel cu factorul cel mai ridicat, 50+ în care să se găsească aloe vera şi morcov dar şi evitarea expunerii la soare în orele amiezii când razele solare sunt foarte nocive.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Palarie, sapca, ochelari...De stat la soare la plaja nu mai stau dupa ce am avut niste arsuri groaznice, avand tenul foarte deschis. De atunci m-am lecuit!

| Marii a răspuns:

Protejundandu-te de razele solare nu risti sa faci cancer de piele. Pentru a ma proteja folosesc creme speciale pentru corp si fata. happy

| bellekamms a răspuns:

Abuzul de soare si lipsa unei protectii adecvate este periculoasa. Poate cauza arsuri, alergie, scaderea sistemului imunitar si chiar melanom.

In plus bronzatul excesiv duce la maturizarea timpurie a pielii.

Soarele poate fi prietenul nostru daca ne bucuram de el intr-un mod rezonabil, de aceea iti recomand AVON SUN+
Ai super oferte in brosura 9, pentru detalii trimite un mesaj privat sau la carmen_nawar@yahoo.com