| Zambaretu1 a întrebat:

M-am innegrit asta vara ca am stat prea mult la soare.
Un remediu sa exfoliez pielea, s-o fac mai alba?

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

Salut.

Pentru o piela mai alba foloseste :

Iaurtul: Pentru o piele foarte sensibila cea mai buna metoda e albirea cu iaurt. Aplicati-l pe piele si lasati-l sa actioneze 15 minute, dupa care il puteti clati. Il puteti folosi in fiecare zi, pentru ca va face pielea frumoasa si protejata.

Sucul de lamaie: Acesta da rezultate imediate. Stoarceti o lamaie si aplicati sucul pe piele, il lasati sa actioneze 10 minute, dupa care puteti sa il spalati. Dupa ce va curatati pielea, folositi o crema hidrantanta, pentru ca lamaia are tendinta de a usca pielea.

Castravetele: Acesta este unul dintre cele mai cunoscute si mai eficiente metode de a albi orice tip de piele. La sucul obtinut dintr-un castravete mai adaugati cateva picatri de apa. Aplicati acest suc pe piele si spalati-l dupa 10 minute. Folosit regulat, sucul de castravete va ofera o stralucire garantata.
Sursa : http://www.cosmetiquette.ro/cum-se-albeste-pielea-in-mod-natural/