| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat. am cosuri si nu pot scapa de ele mereu apar ...va rog o solutie eficienta si rapida...va rog foarte mult! AJUTOR!

7 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Stii, daca iei putina pasta de dinti cu menta pe deget, te ustura putin. Asa ca, pune-ti seara, cand vezi un cos, putina pasta de dinti. Dimineata cosul nu va mai fi la fel. aceasta metoda este folosita si de actrite, cum ar fi Jennifer Love Hewitt. Mai poti incerca sa-ti dai in fiecare dimineata si seara cu o felie de castravete si una de portocala pe zona afectata de cosuri. Poti incerca si o crema speciala contra acneei. Sper ca te-am ajutat, te inteleg, si eu am mari probleme, dar le-am prevenit incepand de la 10 ani.

| Jasminee a răspuns:

Eu zic sa incerci o crema de la avonhappy

| brandiburu a răspuns:

Esti prea mica (sau cel putin asa pari) pentru asta dar la mine a mers: sexul. Partea interesanta a fost ca au disparut abia atunci cand am facut asa, mai cu pasiune, nu doar ca sa-mi satisfac nevoile.
Si crede-ma ca am avut si eu destule. Si mari. Si urate. Acum nici nu mai stiu ce e ala cos si daca mai apare cate unul, de la caldura mare, il las de patrimoniu, de aducere aminte. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand sapunul "Purificator" de pe www.efrumuseti.blogspot.com

| sticksulet a răspuns:

Incearca si tu o crema. Gen http://acnee.info/argila-lupta-contra-acneei/113 sau eu stiu.Sau stai si peste cateva saptamani/luni:D iti va trece.

| Cathuzik a răspuns:

Trebuie sa te speli dimineata si seara inainte de culcare cu un sapun(ph 5.5) dupa sa.ti cureti fata cu o lotiune tonica si dupa ce se usuca putin aplici o crama hidratanta

| Elennaelle a răspuns:

Foloseste Zinerit, am auzit la multe prietene ca este foarte eficient, dar trebuie sa te tii de tratament.Succes si sper sa ai rez.