| pantofipantofi a întrebat:

M-am saturat de regim, as manca un porc intreg, voi ati tinut vreodata regim? v-a fost greu? eu tin de 2 luni si simt ca clachez
poate stiti vreun secret sa nu ma mai gandesc la mancare?

Răspuns Câştigător
| HotChoclate a răspuns:

Am incercat si un regim bazat pe calorii.Insa ma gandeam doar la mancare, nu puteam sa ma concentrez la nimic. Apoi am inceput sa renunt la paine, o mare parte din dulciuri, mancat seara.Am slabit 4 kg intr-o luna.
Ai grija cu regimurile de genul asta au de cele mai multe ori efectul yo-yo.Si foarte important:faci sport?
Uite un site care iti ridica moralul:http://get-thinspiration.tumblr.com/
P. S:apa e f importanta. Pune-ti un pahar cu apa plin langa tine pe masa, birou, noptiera in felul asta ai sa bei mai mult. Ajuta foarte mult si ceaiul verde dar da energie.Mult succes!:D

8 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Inlocuieste alimentele nesanatoase la care poftesti cu unele asemanatoare insa foarte sanatoase, de exemplu zaharul il poti inlocui cu miere, painea alba cu cea integrala, daca ti-e pofta de ceva dulce mananca fructe iar daca ti-e pofta de ceva mai consistent fa-ti la micul dejun o omleta la care sa adaugi legume, carne, s. a. (foloseste ulei de masline)

| pantofipantofi explică (pentru EmaEmax):

Exact asta fac, nu mai tin minte ce gust are painea, dulciurile, sucurile, cartofii prajiti fara care nu puteam trai dar eu nu inlocuiesc ci le-am eliminat complet, fac f mult sport, si de abia am dat jos 22kg intr-o luna si putin sad
acum am 46 kg si 1. 71 dar sunt f grasa nu ma mai suport
mananc zilnic varza iaurt si supe de legume iar dupa ora 16:00 nu mai mananc nimic, toata lumea imi spune ca am slabit prea mult si ca nu este bine, dar eu stiu ca ei ma mint dar eu vad in oglinda ce vad

| HotChoclate a răspuns (pentru pantofipantofi):

Omg:o 22 de kg intr-o luna? Este foarte nesanatos. Dar daca ti se pare putin cat ai fi sperat? Ai grija sa nu fii anorexica.Esti deja foarte slaba.Serios..incearca sa gasesti problema.

| Kyrie a răspuns:

? laughing
Astia care tin regim si diete mananca mai mult decat mananc eu normal si nu ma plang laughing))))))))))))))))

Nu e nevoie sa mananci pana nu mai poti, mananca pe jumate si mai asteapta 4-5 ore si mananca din nou, astfel vei ajunge sa mananci de 2 ori pe zi ca si cum ai manca o masa, asa vei pune nici un strop de grasime, mai ales daca faci miscare laughing

un secret bun despre mancarewinking

| AlexandraEpureanu a răspuns:

O solutie foarte buna ar fi sa iti rezervi o zi pe saptamana (eu imi alegeam duminica) cand sa "uiti" de dieta si sa mananci ce si cat vrei (oricum stomacul s-a dat pe mancare mai putina si nu ai ajunge sa exagerezi foarte mult).

Da, poate ca vei slabi putin mai incet, dar psihic e mult mai usor sa urmezi o dieta stiind ca mai sunt cateva zile pana la ziua de "festin", asa ca sunt sanse mult mai mari sa nu te lasi de dieta, deci pe termen lung castigi. happy

| bhaaa a răspuns:

Deci nu cred ca are rost sa tii un regim, si eu sunt obsedata de acest lucru. Este nevoie doar de putine exercitii abdomene, 20 in fiecare seara si scapi de solduri si burtica blushing si restul nu mai mananci paine si dupa ora sase, mananci mereu sa te saturi sa nu te infometezi. Fara alte pastile si ceaiuri, in ritmul asta am dat 5 kg intr-o luna :X si nici nu am suferit deloc love struck sa ma infometez sau altceva happy

| Iulici94 a răspuns:

Off si eu vreau sa ma ingras de numai pot crying si nu stiu ce sa fac k mananc k sparta j nu intra sad

| Munteanu_Andrei_1982 a răspuns:

Cauta pe internet retede de cruditati, acelea te vor ajuta sa slabesti si sunt foarte bune