| Macovei_Dana_1995 a întrebat:

Mai multe detalii despre tunsoarea,, bob"?! Va rog!
kiss kiss;-)

1 răspuns:
| Eduard619 a răspuns:

Tunsoarea bob este una dintre cele mai bune modalităţi de a-ţi schimba look-ul instant.

Înainte să alegi salonul îţi recomand să consulţi galeria cu imagini.

În continuare o să vă vorbesc un pic despre părul lung şi coafura bob pentru păr lung.

Coafura bob lung este populară nu numai pentru aspectul său fierbinte dar şi de asemenea pentru capacitatea de a se potrivi cu aproape toate formele feţei si cu diferite texturi de păr, astfel că vei petrece mai puţin timp pentru styling. Dacă doreşti să păstrezi aspectul sănătos şi lucios al părului, tăie vârfurile şi hidratează părul în mod regulat.

Cu această noua tunsoare va trebui să înveţi câteva trucuri despre cum să coafezi tunsoarea bob pentru a avea un look elegant şi sexy. Dacă vrei o super coafură bob, cel mai important lucru pe care va trebui să îl faci este să adăugi volum, iar pentru asta va trebui să foloseşti un uscător de păr pentru a ridica rădăcinile.

Pentru un stil super elegant îţi recomand să foloseşti placa şi ulei de păr, obţii în acest fel un efect lucios. Vrei o imagine mai relaxantă şi mai feminină? Atunci poţi purta o coafură bob ondulată.

Dacă ai părul ondulat sau creţ natural se adaugă doar un produs special pentru acest tip de păr, care oferă volum coafurii.

Dacă ai părul drept îl poţi aranja cu ajutorul unui ondulator. Aşadar procesul de aranjare este unul simplu şi necesită puţin timp şi efort. La sfârşit poţi folosi puţin fixativ pentru un efect de lungă durată.