| claudia_5359 a întrebat:

Merg la o cununie civila si mi-am luat o rochie neagra mulata si scurta, am accesorizat-o cu o pereche de sandale negre cu tocul crem, un colier auriu si un ceas auriu. As dori sa stiu daca merge sa imi iau plicul rosu si cerceii la fel. Unghiile mi le fac rosii. Si ma mai intereseaza sa stiu cum imi pot coafa parul si cum pot sa ma machiez. Va multumesc!

6 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa iti faci parul bucle si cred ca daca ceasul este auriu si cerceii ar trebui sa fie la fel si plicul tot auriu s-ar potrivi. sper ca te-am ajutat

| lays a răspuns:

Auriu cu rosu. mie nu-mi prea surade ideea. daca erau accesoriile argintii, poate. orc, eu nu le am cu moda, dar nu mi se pare ca da bine. e doar parerea mea:-? dar accesoriile conteaza mai putin.rochia e neagra, asa ca rosu e bun:D:D.parul nu pot sa-ti zic cum sa- l faci pentru ca n-ai dat foarte multe detalii.nu stiu daca ai breton, daca e cret, scurt.:D, dar ti-as recomanda ceva de genul: http://www.planificarenunta.ro/images/galerii/14/1810.jpg iar ca si machiaj.smokey eyes desigur:Ddistractie placuta:D!

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

E super bine~! Dar ti-as recomanda ceva : i-ati in loc de colier niste margele rosi si lasa ceasul acasa cat si colierul, dar daca vrei neaparat o bratara i-ati ceva foarte finut care se observa cu foarte mare atentie. In rest e totul OK.
Cat despre coafura ma gandeam la niste bucle mari http://cms.arond.ro/......_bucle.jpg sau poate par prins in coada de cal http://www.flu.ro/files/articles/48/4391/files/coada%20sleek.jpg, poate chiar un coc stil balerina (se poarta foarte mult anul acesta) http://adebalerini.files.wordpress.com/2009/12/coc16maia2.jpg (in orice caz, cocul sa nu il faci prea jos, as zice sa il faci cat mai sus, deoarece nici nu se mai poarta acele cocuri foarte jos si nici nu are arata bine)

Distractie placuta~!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si la picioare unghiile tot culoarea rosie le ai făcut? Toculețele citi cm avea u?

| gabriela a răspuns:

Obligatoriu.rosu mult! Este prea mult negru pentru un astfel de eveniment! Incearca sa echilibrezi cu cat mai mult rosu. Casa de piatra si fericire multa!