| anonim_4396 a întrebat:

Metode de incretire a parului? cat mai detaliat. (in afara de ondulator)
Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| EmoDoll a răspuns:

Bigudiuri mai poti folosi, sau iti faci moațe. Iei o suvita de par, o umezesti, o rulezi pana se face ca un coc si o prinzi cu o ața sau elastice foarte mici. Daca vrei parul foarte ondulat incerci sa faci cocurile cat mai mici. Dar sa stii ca nu te tine mai mult de 3-4 ore, 5-6 cu fixativ. Nicidecum 5 zile cum zicea Gabriela, poate doar daca te inchizi in casa si nu te misti, ca statuia.laughing
Funda? puppy dog eyes

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă vrei pe o perioadă mai mare ai posibilitatea să-l faci permanent sau semi.

| Ramo_9946 a răspuns:

Dupa ce faci baie, iti pui putina spuma pe par si il usuci cu uscatorul de parhappySau cu placa poti sa iti mai faci par crethappy:*

| Flaviucu a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, piaptana-ti parul si strangeti-l intr-o coada intr-o parte [ coada sa fie la baza gatului]. Apoi ia coada in mana si rasuceste-o spre exterior pana sta singura asa [ nu dureaza foarte mult sa o rasucesti, parul fiind ud ramane in acea pozitie ]. Nu ti-l usca cu foenul, lasa-l sa se usuce natural si tine-l asa prins cat poti.
Acum depinde cand te speli pe cap. Eu de obicei ma spal la pranz si obisnuiam sa-l tin asa acea dupa-masa + ziua urmatoare. Insa de curand il tin asa numai dupa-masa zilei in care ma spal pe cap si in dimineata urmatoare il desfac. Sta la fel de bine, sa stii!

O sa ai cam jumatate de par ondulat [ma refer in lungime], si iti vor iesi mai multe suvite groase asa ondulate.
SURSA TPU, UTILIZATOR NoMusicNoLife

| EuAlexia a răspuns (pentru Flaviucu):

Limpezestete in apa cu zeama de lamaie

| kitten95 a răspuns:

-ti`l poti impleti spic cand e ud
il rasusesti pe cap(suvite mari, nu mici ca altgel iesi ca o oaie) si le prinzi usor cu agrafe, apoi pui un batic pe cap ca sa nu cada

| Valentiinaa a răspuns:

Dupa ce iti faci baie pe par, te impletesti in cat mai multe codite si le prinzi pe fiecare imparte cu elasticul de par. Il tii asa peste noapte chiar si mai mult daca poti si iti permite timpul. Dupa aceea le desfaci(nu te piepteni, daca te piepteni parul tau se va umfla si vei arata ca o oita:*, iti dai cu mana prin el, timp de 4-5 zile).Te tine 4-5-6 zile