| unul1 a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de bascheti care imi sunt putini mari si ma jeneaza in spate. Spatele bachetilor este destul de tare si de aceea ma jeneaza. Cam ce as putea face cu ei sa nu mai fie asa tari in spate?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ungi cu crema numai acel loc si bati cu ciocanul sa se inmoaie.

| unul1 explică (pentru anonim_4396):

Am batut putin cu ciocanul dar tot nu s-a inmuiat. Nu am incercat sa dau si cu crema sa vad daca se inmoaie mai tare. Eu de fiecare data cand imi cumpar pantofi/adidasi am problema aceasta. De obicei merge doar sa-i bat in spate sau sa-i apas mai tare in spate de cateva ori si sunt buni de purtat. Dar de data asta nu a mai prea mers metoda...

| ioanaAn a răspuns:

Ai putea pune un burete sau o bucata de material. Poti purta niste sosete mult mai groase. Da chiar si asa e penibil, trebuia sa fii mai atent cand i-ai cumparat. O incaltaminte nu se cumpara doar dupa ochi.

| unul1 explică (pentru ioanaAn):

Cand te plimbi 10 m in magazin cu ei nu iti poti da seama daca te vor jena. Nici dupa primul km nu am simtit...