| EvelynSch a întrebat:

Mi-am cumparat vopsea Olia 7-40 cooper intense și înainte eram roșcată, rădăcini șatene. Vopseaua a prins doar pe șaten, făcându-mi rădăcinile portocalii dar mi-a și deschis nuanța de roșcat. Acum vreau să mă vopsesc portocaliu și nu știu dacă să mă vopsesc șaten, apoi să pun portocaliu peste, sau să încerc să deschid nuanţa cu blond și mai mult portocaliu... Câteva sfaturi?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Vopsea îți strică părul. Indicat e să ți-l decolorezi și să ți-l vopsești portocaliu, nu e necesar să te mai vopsești de încă câteva ori ca să prindă.

| daniel33441 a răspuns:

Dupa cum ti-am mai spus ..slabe sanse sa ajungi la o culoare deschisa cu vopsea portocalie.nu stu ce nu ai inteles.culoarea a prins pe saten din cauza ca probabil nuanta respectiva este mai deschisa decat roscatul pe care il ai.te vopsesti blonda total dupa care adaugi vopsea portocalie.iti va lua mai mult decat o vopsire.va trebui sa ai rabdare si sa faci asta in decursul a mai multor luni pentru a nu degrada parul.

| Lav1niia a răspuns:

De ce nu încerci să te decolorezi la un salon? Să nu te tot vopsești de un milion de ori și oricum să nu-ți prindă. Roșcatul nu se scoate din păr decât cu decolorant sau cu 1000 de vopsiri inutile.