| madducu a întrebat:

TPU.Am mare nevoie de ajutor.Cred ca am facut o maaare prostie.Aseara mi-am facut suvite blonde cu pudra decoloranta, adica suvite decoloratetongue.Culoarea mea naturala e saten dar prin octombrie 2010 m-am facut roscata si inca nu s-a dus de tot roscatul din par.Am ma avut suvite decolorate si ieseau un blond platinat superb dar acum au iesit aproape portocaliicryingDar nu toate, ci doar acolo unde mai eram un pic roscata, a iesit portocaliu, in rest a iesit frumos.De ce? Eu cred ca din cauza ca am aplicat pudra aia peste roscat...Acum ce sa fac?
1.Sa decolorez acele suvite care au iesit aproape portocalii?(nu sunt multe, doar in fata si cateva in spate).
2.Sa-mi iau o vopsea blond platinat si sa-mi vopsesc acele suvite portocalii?(pana la urma sunt decolorate, deci ar trebui sa se prinda culoarea)
Voi ce ziceti? Ajutooor, repede!

Răspuns Câştigător
| o1andreea1o a răspuns:

E mai usoara prima varianta...SUCCES

2 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

NU le mai decolora, căci decolorantul distruge efectiv firul de păr, și acele șuvițe o să strice aspectul părului sănătos.
Eu personal spun să le lași așa, dacă zici că nu-s multe. În ansamblu, șaten cu blond și un pic de portocaliu cum îi spui tu, nu arată prea rău. Când îți prinzi părul în coadă ar putea să arate chiar frumos.
Dar dacă totuși nu-ți place, încearcă să le vopsești la culoarea ta naturală, căci blondul nu se prinde peste roșcat... nu pot să îmi dau seama cât de deschise la culoare sunt. Cel mai sigur este să mergi pe culoarea naturală pentru șuvițele respective, căci dacă pui blond, s-ar putea să se observe o diferență între cele decolorate și cele vopsite. ^^
Baftă. :*

| EllyFMS a răspuns:

Decoloreaza.lehappy