| Adrian666 a întrebat:

Mi-am luat o banca pentru abdomene. si as vrea sa stiu daca e buna pentru ceva sau nu prea sia meritat banii? si cum mi-ati recomanda sa fac, de cate ori pe saptamana cate serii si cate exercitzii intr-o serie? si alte sfaturi daca mai aveti. va multumesc

Răspuns Câştigător
| matt25 a răspuns:

1) nu mananci inainte de exercitiu. 2) nu bei cantitati de apa intre reprize. 3) faci reprize de cate 25 abdomene cu pauza de 1min 30 secunde.

2 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Cred ca ai vrut sa zici banda. thinking Antrenamentul abdomenului trebuie sa fie facut de cel putin doua ori pa saptamana. Trebuie sa dureze circa 15 minute. Trebuie sa schiumbi modul de antrenament cam o data la doua luni, pentru ca muschii se vor obisnui cu miscarile si acestea nu vor mai avea efectul dorit. Bafta!

| Dizzy a răspuns:

Buna! Am si eu o banca pentru abdomene si mie mi se pare ca e buna. Daca esti la inceput ai putea sa o incepi mai usor, cu 10-20 exercitii pe seara, iar apoi mai adaugi cate crezi tu ca poti face dar in primele zile ai sa faci febra(musculara). Abdomenele ajuta si la intarirea muschilor din zona lombara.