| Inessix a întrebat:

Mi-am pus unghii cu gel acum vreo 2 luni si azi mi-am dat gelul jos. Unghiile au ramas extrem de agresate. Stiti cumva cu ce sa le dau sa se "repare" mai repede? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ella2o a răspuns:

Am avut aceeasi problema, cauta in farmacii lacul pentru intarirea unghiilor de la Farmec.Este transparent si trebuie sa te dai cu el de 2-3 ori pe zi. Unghiile absorb substanta [e chiar interesant sa observi acest proces] odata cu vitaminele,ajuta la intarirea unghiilor si pastrarea aspectului frumos. Mai poti lua si vitamine pentru par si unghii, se numesc Multivitamin parca. thinking si ele ajuta, mai ales daca ai lipsa de calciu/fier.

3 răspunsuri:
| Izza_4461 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta dar foarte repede. In loc de toate lacurile si toate prostiile chimice am fososit miere. Da-ti cu miere de cate ori poti tu pe zi (eu imi dadeam de vreo 5 ori pe zi si stateam vreo 10-15 min). Unghiile tale in scurt timp vor fi de nerecunoscut big grin

| Andreea_7542 a răspuns:

Si eu mi-am dat gelul jos si mi-au fost dezastru unghiile dar am gasit ulei de argan pe www.uleideargan.com si in 1 saptamana nu am mai avut probleme si-au revenit imediat unghiile mele poti incerca si tu

| Lorry_4731 a răspuns:

Si eu deseori imi fac unghiile cu gel si cand le skot ma sperii de ele...(sunt moi si urite)dar nu le'am facut nimic...doar ca le tzineam mai mult in apa si peste 2-3 zile se normalizeaza!